Jedynie prawda jest ciekawa

Wikło: Wołoszański przyznał się do współpracy

10.02.2015

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło pisze o działalności Bogusława Wołoszańskiego, twórcy znanej serii programów historycznych.

"Po wielu latach nieobecności w telewizji publicznej Bogusław Wołoszański wraca do stacji z „Sensacjami XX wieku”. Powtórki starszych odcinków można było pod koniec ub.r. oglądać na National Geographic Channel i w TVP Historia" – pisze dziennikarz o zapowiadanym powrocie Bogusława Wołoszańskiego do telewizji

Autor artykułu wracając wspomnieniem do najpopularniejszych odcinków, a także emocji widzów, jakie budziły programy Bogusława Wołoszańskiego, nawiązuje do mniej znanej działalności autora programów, na której trop wpadł dr Piotr Gontarczyk. „Według znalezionych przez niego w IPN dokumentów Wołoszański miał być kontaktem operacyjnym 'Rewo', który infiltrował środowisko Polonii na Wyspach Brytyjskich” - przypomina dziennikarz „wSieci”.

"Wołoszański przyznał się do współpracy, lecz nie z SB, ale z wywiadem PRL. Jak oświadczył w Polskim Radiu, podpisał zobowiązanie do współpracy, ale 'nigdy na nikogo nie donosił'" - podkreśla Wikło. „Podpisałem, uznałem bowiem, że jest to wspaniała okazja dla mnie, dla dziennikarza, dla człowieka zajmującego się politologią, wspaniała okazja poznania metod funkcjonowania wywiadu, tajnych służb, okazja, jakiej nigdy nie miałem i jakiej nigdy bym nie miał” — powiedział Wołoszański. 


Więcej o wielkim powrocie Bogusława Wołoszańskiego i jego działalności nie tylko w telewizji pisze Marcin Wikło w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 9 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

[fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC/Wikimedia Commons]

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook