Jedynie prawda jest ciekawa


Wikło: Wołoszański przyznał się do współpracy

10.02.2015

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło pisze o działalności Bogusława Wołoszańskiego, twórcy znanej serii programów historycznych.

"Po wielu latach nieobecności w telewizji publicznej Bogusław Wołoszański wraca do stacji z „Sensacjami XX wieku”. Powtórki starszych odcinków można było pod koniec ub.r. oglądać na National Geographic Channel i w TVP Historia" – pisze dziennikarz o zapowiadanym powrocie Bogusława Wołoszańskiego do telewizji

Autor artykułu wracając wspomnieniem do najpopularniejszych odcinków, a także emocji widzów, jakie budziły programy Bogusława Wołoszańskiego, nawiązuje do mniej znanej działalności autora programów, na której trop wpadł dr Piotr Gontarczyk. „Według znalezionych przez niego w IPN dokumentów Wołoszański miał być kontaktem operacyjnym 'Rewo', który infiltrował środowisko Polonii na Wyspach Brytyjskich” - przypomina dziennikarz „wSieci”.

"Wołoszański przyznał się do współpracy, lecz nie z SB, ale z wywiadem PRL. Jak oświadczył w Polskim Radiu, podpisał zobowiązanie do współpracy, ale 'nigdy na nikogo nie donosił'" - podkreśla Wikło. „Podpisałem, uznałem bowiem, że jest to wspaniała okazja dla mnie, dla dziennikarza, dla człowieka zajmującego się politologią, wspaniała okazja poznania metod funkcjonowania wywiadu, tajnych służb, okazja, jakiej nigdy nie miałem i jakiej nigdy bym nie miał” — powiedział Wołoszański. 


Więcej o wielkim powrocie Bogusława Wołoszańskiego i jego działalności nie tylko w telewizji pisze Marcin Wikło w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 9 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

[fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook