Jedynie prawda jest ciekawa


Wikło: Obrzydliwe tłumaczenia prezydenta Gdańska. WIDEO

19.07.2016

„Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w swoich oświadczeniach majątkowych, nie wykazał łącznie ponad 300 tys. złotych. Skąd wziął tę gotówkę? Otóż, wszystkie instytucje finansowe przytaczane przez tygodnik „wSieci” czyli Izba Skarbowa, CBA i prokuratura uznały zgodnie, że nie były to jak twierdzili państwo Adamowiczowie darowizny" - mówi Marcin Wikło z tygodnika "wSieci".

Tygodnik "wSieci" ujawnił w jednym z numerów ujawnił tajemnicze pochodzenie fortuny prezydenta Gdańska. 

"Drugą sprawą są mieszkania państwa Adamowiczów. My przytaczamy w tygodniku „wSieci” historię mieszkań kupionych na ekskluzywnym osiedlu Neptun Park, niespełna 100 metrów od Morza Bałtyckiego. (…) Państwo Adamowiczowie otrzymali blisko 300 tys. złotych rabatu, co w opinii CBA było przyjęciem korzyści majątkowych przez prezydenta Gdańska" - mówił dziennikarz.

"Jeżeli chodzi o oświadczenia majątkowe, to prezydentowi Gdańska udawało się czasem zapomnieć wpisać paru mieszkań do oświadczenia, ale jeżeli ma się ich siedem, albo więcej to faktycznie coś takiego może się przydarzyć".

Wikło w swoim komentarzu, zwrócił uwagę na tłumaczenia prezydenta Adamowicza.

"Obrzydliwe są tłumaczenia Pawła Adamowicza, który przekonuje, że były to pomyłki i przeoczenia popełniane z roku na rok. Ponadto w 2010 roku jak przekonywał, niektórych mieszkań nie wpisał do oświadczeń majątkowych z powodu katastrofy smoleńskiej, w której zginęło wielu jego przyjaciół i będąc przejęty organizowaniem pogrzebów, całkowicie zapomniał o takich przyziemnych sprawach jak swoje mieszkania".

kk/wSieci

[fot. YouTube/wPolityce]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook