Jedynie prawda jest ciekawa


Wikło: KOD to struktura absolutnie partyjna

20.06.2016

"Pod pozorem ruchu oddolnego Kijowski chce zrobić coś, co tak naprawdę zastąpi opozycję".

Gościem Poranka Wnet był dziennikarz tygodnika "W Sieci", Marcin Wikło. Skomentował działania m.in. Lecha Wałęsy, Komitetu Obrony Demokracji czy liderów opozycji.

Marcin Wikło przeanalizował dzisiejsze działania opozycji, w której według niego nie ma liderów, mogących przejąć władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości. -Spójrzmy jak wygląda dzisiejsza opozycja. Stosujący absolutnie radykalne posunięcia Lech Wałęsa, wysuwany z drugiego rzędu, młody lider Władysław Frasyniuk i ten najbardziej charyzmatyczny jak się okazuje Grzegorz Schetyna.

Dziennikarz mówił również o kondycji Komitetu Obrony Demokracji. -Pamiętam pierwsze demonstracje KOD. To był pełen spontan. Nie ma co mówić, że ludzi było niewielu, bo było ich bardzo wielu. (...) Byli przekonani, że to jest to co Polsce być może jest potrzebne – wspomina. Według Wikło, w momencie zaangażowania się liderów partyjnych w marsze organizowane przez KOD, ludzie zaczęli mieć mieszane uczucia wobec ruchu Kijowskiego.

-Pod pozorem ruchu oddolnego czy społecznego, chce zrobić coś co tak naprawdę zastąpi opozycję. Komitet Obrony Demokracji to struktura absolutnie partyjna. Ma swojego lidera i przede wszystkim chęć działania na rzecz państwa powoduje, że z tego robi się partia polityczna - mówił publicysta. Niepokoi go fakt, że jednymi z członków organizacji Mateusza Kijowskiego są osoby powiązane z dawnymi formacjami PRL-u.

W analizie redaktora nie mogło również zabraknąć innego gracza, którym jest Platforma Obywatelska. Wikło zauważa, że "Platforma" sypie się od środka, jednak jest w stanie funkcjonować pod inną nazwą. -Platforma to tacy ludzie, którzy potrafią zmienić szyld i jechać dalej. Publicysta równocześnie podkreśla, że PiS musi przygotować się na długi marsz, bowiem KOD oraz opozycja są przygotowani do długotrwałej walki z partią Jarosława Kaczyńskiego.

za: radiownet.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook