Jedynie prawda jest ciekawa

Więzienie za promowanie życia

06.10.2011

W Kanadzie działalność pro life staje się przestępstwem, karanym więzieniem. 38-letnia Mary Wagner za poradzenie kobiecie zdecydowanej na aborcję, by urodziła dziecko, usłyszała właśnie wyrok: 40 dni więzienia. „Działacze pro life pokazują prawdę o aborcji. Aborcjoniści nie mogą tej prawdy znieść” –dla portalu Stefczyk.info wyrok komentuje Mariusz Dzierżawski.

Kobieta oczekuje obecnie na wykonanie kary. Twierdzi jednak, że wykorzysta czas za kratami, by rozmawiać ze współwięźniarkami o problemie aborcji. Dla Mary Wagner to już drugi wyrok w podobnej sprawie. W Kanadzie prawo chroni budynki i klientów klinik aborcyjnych. Działacze na rzecz życia mają zakaz zbliżania się do takich obiektów na odległość 150 metrów.

Wiele krajów i ich sądownictwo znajduje się pod wpływem cywilizacji śmierci, dlatego w ramach prawa walczą z prawdą. Działacze pro life pokazują prawdę o aborcji. Aborcjoniści nie mogą tego znieść – mówi portalowi Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski, członek rady „Fundacji Pro – prawo do życia”, organizator wystaw „Wybierz Życie”. – Tak jak komunizm i nazizm zabijały ludzi za prawdę, tak teraz sądownictwo demokratycznych państw również karze za jej głoszenie – dodaje.

Działalność pro life jest zdaniem kanadyjskiego prawodawcy karalna, ponieważ zwiększa ryzyko powikłań medycznych i psychologicznych u kobiet, które decydują się na aborcję. Jak mówi Mariusz Dzierżawski, takie argumenty są „oczywistą nieprawdą i nie pokazują tego żadne badania”. Prawda o tym, co się zrobiło, oraz poczucie winy kończą się często także alkoholizmem – ripostują kanadyjscy działacze na rzecz życia.

Roj/Radiovaticana.org

[fot. sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook