Jedynie prawda jest ciekawa

Więzienie za promowanie życia

06.10.2011

W Kanadzie działalność pro life staje się przestępstwem, karanym więzieniem. 38-letnia Mary Wagner za poradzenie kobiecie zdecydowanej na aborcję, by urodziła dziecko, usłyszała właśnie wyrok: 40 dni więzienia. „Działacze pro life pokazują prawdę o aborcji. Aborcjoniści nie mogą tej prawdy znieść” –dla portalu Stefczyk.info wyrok komentuje Mariusz Dzierżawski.

Kobieta oczekuje obecnie na wykonanie kary. Twierdzi jednak, że wykorzysta czas za kratami, by rozmawiać ze współwięźniarkami o problemie aborcji. Dla Mary Wagner to już drugi wyrok w podobnej sprawie. W Kanadzie prawo chroni budynki i klientów klinik aborcyjnych. Działacze na rzecz życia mają zakaz zbliżania się do takich obiektów na odległość 150 metrów.

Wiele krajów i ich sądownictwo znajduje się pod wpływem cywilizacji śmierci, dlatego w ramach prawa walczą z prawdą. Działacze pro life pokazują prawdę o aborcji. Aborcjoniści nie mogą tego znieść – mówi portalowi Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski, członek rady „Fundacji Pro – prawo do życia”, organizator wystaw „Wybierz Życie”. – Tak jak komunizm i nazizm zabijały ludzi za prawdę, tak teraz sądownictwo demokratycznych państw również karze za jej głoszenie – dodaje.

Działalność pro life jest zdaniem kanadyjskiego prawodawcy karalna, ponieważ zwiększa ryzyko powikłań medycznych i psychologicznych u kobiet, które decydują się na aborcję. Jak mówi Mariusz Dzierżawski, takie argumenty są „oczywistą nieprawdą i nie pokazują tego żadne badania”. Prawda o tym, co się zrobiło, oraz poczucie winy kończą się często także alkoholizmem – ripostują kanadyjscy działacze na rzecz życia.

Roj/Radiovaticana.org

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook