Jedynie prawda jest ciekawa


Więzienie za promowanie życia

06.10.2011

W Kanadzie działalność pro life staje się przestępstwem, karanym więzieniem. 38-letnia Mary Wagner za poradzenie kobiecie zdecydowanej na aborcję, by urodziła dziecko, usłyszała właśnie wyrok: 40 dni więzienia. „Działacze pro life pokazują prawdę o aborcji. Aborcjoniści nie mogą tej prawdy znieść” –dla portalu Stefczyk.info wyrok komentuje Mariusz Dzierżawski.

Kobieta oczekuje obecnie na wykonanie kary. Twierdzi jednak, że wykorzysta czas za kratami, by rozmawiać ze współwięźniarkami o problemie aborcji. Dla Mary Wagner to już drugi wyrok w podobnej sprawie. W Kanadzie prawo chroni budynki i klientów klinik aborcyjnych. Działacze na rzecz życia mają zakaz zbliżania się do takich obiektów na odległość 150 metrów.

Wiele krajów i ich sądownictwo znajduje się pod wpływem cywilizacji śmierci, dlatego w ramach prawa walczą z prawdą. Działacze pro life pokazują prawdę o aborcji. Aborcjoniści nie mogą tego znieść – mówi portalowi Stefczyk.info Mariusz Dzierżawski, członek rady „Fundacji Pro – prawo do życia”, organizator wystaw „Wybierz Życie”. – Tak jak komunizm i nazizm zabijały ludzi za prawdę, tak teraz sądownictwo demokratycznych państw również karze za jej głoszenie – dodaje.

Działalność pro life jest zdaniem kanadyjskiego prawodawcy karalna, ponieważ zwiększa ryzyko powikłań medycznych i psychologicznych u kobiet, które decydują się na aborcję. Jak mówi Mariusz Dzierżawski, takie argumenty są „oczywistą nieprawdą i nie pokazują tego żadne badania”. Prawda o tym, co się zrobiło, oraz poczucie winy kończą się często także alkoholizmem – ripostują kanadyjscy działacze na rzecz życia.

Roj/Radiovaticana.org

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook