Jedynie prawda jest ciekawa


Wielowieyska: Afera taśmowa to wydarzenie pozytywne!

28.12.2014

Odlot Żakowskiego: „Mówicie o porzuceniu Polski dla europejskich stanowisk, a jak w tym momencie patrzycie na Jana Pawła II”.

Politycznie afera taśmowa została przez rządzących zamieciona pod dywan. Jednak komentatorzy i publicyści nie zapominają o niej, szczególnie w podsumowaniach roku. Zaskakującą tezę w „Loży prasowej” zaprezentowała Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” stwierdzając, że... „Afera taśmowa jest wydarzeniem de facto pozytywnym, patrząc np. na Hiszpanię, gdzie korupcja przeszywa polityką” - stwierdziła. Swoją teorię tłumaczyła tak: „Mamy dwie duże partie w Polsce: PO i PiS, ale one nie są skorumpowane wewnętrznie, strukturalnie. (...) Takim ugrupowaniem, w którego tkance tkwiła korupcja jest SLD i ta partia jest schyłkowa.”

„Tylko nikt nie mówił, że afera taśmowa jest korupcyjna. Zobacz co się dzieje na Podkarpaciu, gdzie politycy są w stanie czesać sztabki złota” - przypomniał koleżance po fachu Andrzej Stankiewicz z „Rzeczpospolitej”. „Afera taśmowa pokazywała sposób kierowania państwem. Dla mnie najbardziej bulwersująca rozmowa Sienkiewicz-Belka, gdzie członek rządu próbuje namówić organ niezależny o podsyłanie kasy, żeby opozycja nie doszła do władzy. To nie jest uprawianie polityki w krajach demokratycznych” - stwierdził. Zauważył, że premier zapowiadał, że we wrześniu podsumowanie w sprawie tej afery przedstawi w Sejmie Bartłomiej Sienkiewicz. Ale ani jednego ani drugiego nie było już wówczas w rządzie.

„Chciałbym żeby tak było jak powiedziała to Dominika, ale my tego nie wiemy. (...) W Polsce od siedmiu lat rządzi ugrupowanie będące ugrupowaniem całego establishmentu, mające krycie medialne. Wiele rzeczy, które w Hiszpanii wyszłyby na wierzch i były nagłaśniane, w Polsce nie wychodzi. (...) Andrzej Stankiewicz ma rację, afera taśmowa nie była nigdy korupcyjną, ale ona pokazała wiele rzeczy, które są bardzo niepokojące i których z kolei w krajach zachodnich by nie było. Pokazała to, że dla rządzących polityków szczytem marzeń nie jest rządzeniem tych państwem, ale prześlizgnięcie się do grona polityków europejskich” - ocenił Piotr Skwieciński z „wSieci”

„Mówicie o porzuceniu Polski dla europejskich stanowisk, a jak w tym momencie patrzycie na Jana Pawła II” - zupełnie odleciał w porównaniu Jacek Żakowski.


mc
[fot. TVP1/TOK FM]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook