Jedynie prawda jest ciekawa


Wielowieyska: Afera taśmowa to wydarzenie pozytywne!

28.12.2014

Odlot Żakowskiego: „Mówicie o porzuceniu Polski dla europejskich stanowisk, a jak w tym momencie patrzycie na Jana Pawła II”.

Politycznie afera taśmowa została przez rządzących zamieciona pod dywan. Jednak komentatorzy i publicyści nie zapominają o niej, szczególnie w podsumowaniach roku. Zaskakującą tezę w „Loży prasowej” zaprezentowała Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” stwierdzając, że... „Afera taśmowa jest wydarzeniem de facto pozytywnym, patrząc np. na Hiszpanię, gdzie korupcja przeszywa polityką” - stwierdziła. Swoją teorię tłumaczyła tak: „Mamy dwie duże partie w Polsce: PO i PiS, ale one nie są skorumpowane wewnętrznie, strukturalnie. (...) Takim ugrupowaniem, w którego tkance tkwiła korupcja jest SLD i ta partia jest schyłkowa.”

„Tylko nikt nie mówił, że afera taśmowa jest korupcyjna. Zobacz co się dzieje na Podkarpaciu, gdzie politycy są w stanie czesać sztabki złota” - przypomniał koleżance po fachu Andrzej Stankiewicz z „Rzeczpospolitej”. „Afera taśmowa pokazywała sposób kierowania państwem. Dla mnie najbardziej bulwersująca rozmowa Sienkiewicz-Belka, gdzie członek rządu próbuje namówić organ niezależny o podsyłanie kasy, żeby opozycja nie doszła do władzy. To nie jest uprawianie polityki w krajach demokratycznych” - stwierdził. Zauważył, że premier zapowiadał, że we wrześniu podsumowanie w sprawie tej afery przedstawi w Sejmie Bartłomiej Sienkiewicz. Ale ani jednego ani drugiego nie było już wówczas w rządzie.

„Chciałbym żeby tak było jak powiedziała to Dominika, ale my tego nie wiemy. (...) W Polsce od siedmiu lat rządzi ugrupowanie będące ugrupowaniem całego establishmentu, mające krycie medialne. Wiele rzeczy, które w Hiszpanii wyszłyby na wierzch i były nagłaśniane, w Polsce nie wychodzi. (...) Andrzej Stankiewicz ma rację, afera taśmowa nie była nigdy korupcyjną, ale ona pokazała wiele rzeczy, które są bardzo niepokojące i których z kolei w krajach zachodnich by nie było. Pokazała to, że dla rządzących polityków szczytem marzeń nie jest rządzeniem tych państwem, ale prześlizgnięcie się do grona polityków europejskich” - ocenił Piotr Skwieciński z „wSieci”

„Mówicie o porzuceniu Polski dla europejskich stanowisk, a jak w tym momencie patrzycie na Jana Pawła II” - zupełnie odleciał w porównaniu Jacek Żakowski.


mc
[fot. TVP1/TOK FM]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook