Jedynie prawda jest ciekawa


Wielki Brat patrzy

12.04.2012

Druga rocznica katastrofy smoleńskiej przyniosła kolejne informacje na temat jak władze rosyjskie troskliwie dbają o wyjaśnienie przyczyn katastrofy.

Tym razem dowiedzieliśmy się, a nawet zobaczyliśmy, że Rosjanie umyli część wraku samolotu. Najpierw, tuż po katastrofie, wrak był metodycznie niszczony, wybijano szyby, cięto przewody hydrauliczne, cięto na części wrak. Potem przez kilkanaście miesięcy pocięte szczątki samolotu leżały i niszczały pod gołym niebem. Po tylu aktach „troskliwej opieki” Rosjanie uznali, że nadszedł czas na jego wymycie.

Całokształt obchodzenia się Rosjan z wrakiem w oczywisty sposób spełnia znamiona niszczenia jednego z najważniejszych dowodów katastrofy. Tymczasem co robią polskie władze. Milczą jak zaklęte. Ze strachu, ktoś im pogroził? Może sam Putin wykrzyczał przez słuchawkę: „ruki po szwam”. Wobec Rosjan i ich lekceważącego, opartego na kłamstwie, wyjaśniania katastrofy są bardzo spolegliwi, potulni, przyjmują postawę już nie na kolanach, ale leżących u ich stóp.

Tchórzostwo i spolegliwość polskich władz widoczne jest tylko w stosunku do Rosjan. Wobec osób, które z uporem i konsekwencją walczą o prawdę władza pozuje na odważną. Pozują, bo trudno nazwać to odwagą, jest to raczej agresja wynikającą ze strachu przed prawdą.

Badania ekspertów, ale także śledztwo prokuratury polskiej, a nawet rosyjskiej nie wskazują, że przyczyną katastrofy było uderzenie w brzozę. Teza lansowana niemalże od pierwszych minut po katastrofie, powtórzona w raporcie MAK i głoszona przez Edmunda Klicha, nie znajduje żadnego uzasadnienia. Badania dra inż. Grzegorza Szuladzińskiego wskazują z kolei, że przyczyną katastrofy były dwa wybuchy na pokładzie samolotu. Te badania nie spotykają się z rzetelnymi ekspertyzami, innymi badaniami naukowymi, tylko z gromkim oburzeniem i bezpardonowym atakiem. W kontekście tych ustaleń niszczenie wraku samolotu daje wiele do myślenia. Wręcz wskazuje, że był niszczony celowo.

Najdrobniejsze stwierdzenia, że prawdopodobne jest, że katastrofa była wynikiem działania osób trzecich budzą furiackie ataki. A kiedy pojawia się słowo zamach to każdy kto je wypowiada oskarżany jest o „myślozbrodnię”. To świat niczym z Orwella. Swoista Policja Myśli pilnie czuwa aby ta „myślozbrodnia” nie przebiła się do opinii publicznej. Czuwa, żeby nadal funkcjonowało kłamstwo smoleńskie. Dyrektywa jest prosta. Trzeba walczyć z każdym, kto wypowiada słowo zamach, bo przecież jest to wbrew Wielkiemu Bratu, a Wielki Brat patrzy. Arsenał środków i liczne siły używane do pacyfikacji „myślozbrodni” świadczy, że jest traktowana jako bardzo, ale to bardzo niebezpieczna.

Ci sami ludzie, którzy z cynicznym uśmieszkiem opowiadali bzdury o czterech podejściach do lądowania, o brzozie, o naciskach, o „pijanym generale”, wymyślali  niewypowiedziane zdania: „wkurzy się jeśli…”,„patrzcie, jak lądują debeściaki”, dziś tak mocno, niczym diabeł święconej wody boją się stwierdzenia, że katastrofa smoleńska mogła być wynikiem zamachu. Tak, wiedzą dokładnie, że Wielki Brat patrzy.

Marcin Mastalerek, poseł na Sejm RP
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook