Jedynie prawda jest ciekawa


Wiedzieli jaki jest Putin, ale mówili: „nasz człowiek w Moskwie”

25.10.2014

Karnowski, ks. Zieliński, Semka, Zaremba i Skwieciński w Salonie Dziennikarskim.

W „Salonie dziennikarskim Floriańska 3”, wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu „wPolityce.pl” gościli tym razem: Piotr Semka - publicysta „Do Rzeczy”, Piotr Skwieciński - publicysta „wSieci”, Piotr Zaremba z portalu wPolityce.pl i tygodnika „wSieci” oraz ks. Henryk Zieliński, red. naczelny tygodnika „Idziemy”. Gospodarzem był Jacek Karnowski.

Jednym z tematów poruszanych w audycji była sprawa wypowiedzi Radosława Sikorskiego, który sugerował, że „Putin zaproponował Tuskowi udział w rozbiorze Ukrainy”. Marszałek Sejmu powiedział to w wywiadzie dla amerykańskiego portalu Politico. Później się z tych słów wycofał, zasłaniał się niepamięcią.

„Radosław Sikorski nie wydaje się chory psychicznie, takich rzeczy się nie myli, pamięta się takie rzeczy” - powiedział Piotr Zaremba. „Pamiętamy ten klimat, który wtedy reprezentowali przedstawiciele władz, że  opuścimy Ukraińców, Putin wszedł w ten klimat. (…) Nawet jeżeli było to powiedziane przez Putina w koncepcji żartu, to Tusk nie powiedział nie. Sikorski mówi, że bał się odezwać, aby nie zostać nagranym. Gdyby w to wszedł, to rzeczywiście byłoby to obciążające, ale choćby dla czystości procesowej powinno paść, że „nie, ja się na to nie zgadzam”. Szczególnie w rozmowie z gangsterem. Opłaca się w polityce być przyzwoitym, Tusk z tego nie skorzystał” - dodał publicysta.

Według Piotra Skwiecińskiego nawet jeśli taka deklaracja padła, to nie powinna ona u Ukraińców wywołać strachu.

„Nie sądzę, żeby jakoś się przestraszyli tego, że Tusk milczał, polityka polska wobec Wschodu jest spójna, nie ma w niej reważnyzmu terytorialnego, zaniepokoić mógłby się tylko ten, kto „chciałby” się zaniepokoić” - powiedział Skwieciński. „Zgadzam się z tym, że jednak Putin to wypowiedział, już wcześniej mieliśmy sytuacje, że aluzje na temat Lwowa zaczęły się pojawiać. (…) Putinowi chodziło o to, aby taką możliwością grać” - powiedział publicysta. Natomiast dodał także, że „brak reakcji Tuska wypływa stad, ze zależało mu, żeby na tym etapie nie drażnić Putina”.

„Ta sytuacja w sposób jednoznaczny kompromituje MSZ, ta władza wiedziała jaki jest Putin, a mimo to mówiła nasz człowiek w Moskwie” - powiedział Jacek Karnowski

Piotr Semka przypomniał, że „ta informacja nie została przekazana prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu”.

„To styl KGB-owski, bandziorski, oni uwielbiają testować kogoś, jak ktoś się zachowa wobec niemoralnej propozycji, milczenie Tuska zostało wzięte pod uwagę. Ówczesna polityka PO to kieszonkowa mocarstwowość. Takie mruganie okiem: my tutaj z Putinem na molo, dogadamy się…” - wyjaśniał Semka.

„To pokazuje, że im o nic nie chodziło, że to byli ludzie owładnięci obsesją przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu. Takie trupy będą jeszcze wypadać z szafy” - dodał publicysta.

„Putin pytany o te rewelacje, okazało się, że nie czuje się dotknięty, ale idzie dalej w tę stronę, zapytał „a to nie wiecie, że lwów to jest polskie miasto?” - przypomniał ks. Henryk Zieliński. Dodał także, że niepokoi go raczej dementi Radosława Sikorskiego i długie milczenie Tuska, który wcześniej wykazał się nielojalnością wobec byłego szefa MSZ, który był oficjalnie typowany do objęcia międzynarodowych stanowisk.

„Sikorski ma powody emocjonalne, aby uderzac w Tuska, bo został przez niego potraktowany jak zając. Nie wierzę jednak, że Sikorski uczynił to przeciwko Tuskowi, zastanowiłby się przecież, co się potem stanie z nim w Polsce, jaką burzę to wywoła. Że będzie zmuszony do zachowań auto-upokarzających, do wycofywania się i dementowania własnych słów” - powiedział Piotr Skwieciński.

źródło: radiowarszawa.com.pl/run

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook