Jedynie prawda jest ciekawa


Wiara bardziej pancerna niż brzoza

01.12.2012

To, czemu tupolew nie dał rady (w każdym razie nie do końca), dopełnili prokuratorzy wojskowi. Ścięli pancerną brzozę i będą ją badać. No, brawo! - pisze na blogu Janusz Wojciechowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Nie dostrzegłem tylko informacji, gdzie biedną brzezinę zabezpieczono do tych badań, ale pewnie w Moskwie. Tak, jak fragmenty wraku, badane na obecność trotylu.

Wszystko, co ma związek z katastrofą, musi uprzednio przejść przez Moskwę.

W odpowiedzi na pytanie grupy senatorów PiS – Beaty Gosiewskiej, Alicji Zając, Wojciecha Skurkiewicza, Bogdana Pęka i Grzegorza Wojciechowskiego – zadane 12 kwietnia 2012 r., prokurator Seremet zapewnił, że biegli prokuratury już przeprowadzili badania wraku i elementów z niego pochodzących, a także zbadane zostały, jak to określono „przeszkody terenowe na trakcie podejścia do lotniska Smoleńsk-Północny".

W kilka miesięcy potem prokuratura pojechała jednak z biegłymi badać wrak i ścinać brzozę.

Coś w pierwszych badaniach nie wyszło (a może wyszło?), czy też Seremet ściemniał senatorom, a żadnych badań wcześniej nie było?

W każdym razie śledztwo wciąż jest w lesie i dopiero ścięło brzozę, a tymczasem rozpowszechniona w Polsce (mniej w w Rosji) sekta wyznawców św. księgi Anodiny od dawna już wie swoje – nie było zamachu, nie było wybuchu, był błąd pilotów i nacisk pasażerów.

I nawet gdyby badania wraku za pół roku potwierdziły, że był trotyl, nawet gdyby badania brzozy wykazały, że nie ma w niej odprysków farby z tupolewa – wyznawcy Anodiny od swej wiary nie odstąpią.

Bo ta wiara jeszcze bardziej pancerna jest, niż brzoza....

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook