Jedynie prawda jest ciekawa


Wesołowska: Fikcyjna siła ZUS

16.06.2014

I choć Donald Tusk zapewnia, że przyszli beneficjenci ZUS nie powinni się lękać, bo gwarantem przyszłych świadczeń jest państwo, to z wyliczeń jasno wynika, iż pieniędzy na świadczenia będzie coraz mniej - pisze Ewa Wesołowska.

Rząd przekonuje, że powierzenie ZUS swojej przyszłości może przynieść podatnikom same korzyści. Twierdzi również, że nasze pieniądze będę szybko rosły, zostaną wielokrotnie zwaloryzowane w zależności od tempa wzrostu PGB. 

“Sęk jednak w tym, że po pierwsze nie ma żadnej gwarancji, iż gospodarka nie wpadnie w recesję, a wtedy z waloryzacji nici” - pisze dziennikarka tygodnika “wSieci” Ewa Wesołowa na portalu wGospodarce.pl.

Autorka zaznacza, że wszystkie wpłacone do ZUS pieniądze bardzo szybko z niego wypływają na wypłatę bieżących zobowiązań takich jak renty i emerytury.

“Z prognozy Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że już w 2019 r. liczba emerytów wzrośnie o prawie pół miliona przy jednoczesnym skurczeniu się liczby pracujących o 1,3 mln” - pisze Wesołowska.

Jej zdaniem pomimo wielkich zapewnień rządu, że będzie coraz lepiej, sytuacja jest odwrotna: 

“I choć Donald Tusk zapewnia, że przyszli beneficjenci ZUS nie powinni się lękać, bo gwarantem przyszłych świadczeń jest państwo, to z wyliczeń jasno wynika, iż pieniędzy na świadczenia będzie coraz mniej, a emerytów coraz więcej. Skąd więc państwo weźmie środki na utrzymanie rzeszy starców? -  - czytamy. 

Co nas czeka, aby rząd mógł uniknąć tej kompromitującej go sytuacji? 

Czytaj na portalu wGospodarce.pl

lz

 

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook