Jedynie prawda jest ciekawa

Wesołowska: Fikcyjna siła ZUS

16.06.2014

I choć Donald Tusk zapewnia, że przyszli beneficjenci ZUS nie powinni się lękać, bo gwarantem przyszłych świadczeń jest państwo, to z wyliczeń jasno wynika, iż pieniędzy na świadczenia będzie coraz mniej - pisze Ewa Wesołowska.

Rząd przekonuje, że powierzenie ZUS swojej przyszłości może przynieść podatnikom same korzyści. Twierdzi również, że nasze pieniądze będę szybko rosły, zostaną wielokrotnie zwaloryzowane w zależności od tempa wzrostu PGB. 

“Sęk jednak w tym, że po pierwsze nie ma żadnej gwarancji, iż gospodarka nie wpadnie w recesję, a wtedy z waloryzacji nici” - pisze dziennikarka tygodnika “wSieci” Ewa Wesołowa na portalu wGospodarce.pl.

Autorka zaznacza, że wszystkie wpłacone do ZUS pieniądze bardzo szybko z niego wypływają na wypłatę bieżących zobowiązań takich jak renty i emerytury.

“Z prognozy Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że już w 2019 r. liczba emerytów wzrośnie o prawie pół miliona przy jednoczesnym skurczeniu się liczby pracujących o 1,3 mln” - pisze Wesołowska.

Jej zdaniem pomimo wielkich zapewnień rządu, że będzie coraz lepiej, sytuacja jest odwrotna: 

“I choć Donald Tusk zapewnia, że przyszli beneficjenci ZUS nie powinni się lękać, bo gwarantem przyszłych świadczeń jest państwo, to z wyliczeń jasno wynika, iż pieniędzy na świadczenia będzie coraz mniej, a emerytów coraz więcej. Skąd więc państwo weźmie środki na utrzymanie rzeszy starców? -  - czytamy. 

Co nas czeka, aby rząd mógł uniknąć tej kompromitującej go sytuacji? 

Czytaj na portalu wGospodarce.pl

lz

 

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook