Jedynie prawda jest ciekawa


Wawrzyk: Opozycja przesadziła

04.01.2017

„Jeżeli jest się przewodniczącym partii opozycyjnej aspirującym do bycia liderem całej opozycji, (...) to wyjeżdżanie w tym czasie za granicę na jakieś wczasy jest po prostu niepoważne. Poważny lider poważnej partii tak się nie zachowuje” - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” dr hab. Piotr Wawrzyk, politolog.

Podkreślił, że protest opozycji to przesada.

„Opozycja użyła broni hiperatomowej do tego, żeby strzelić do wróbla. Zwróćmy uwagę na przyczynę, od której zaczęła się okupacja. Jej powodem było wykluczenie posła PO Michała Szczerby z posiedzenia Sejmu. (...) Nigdy kluby parlamentarne, których posłowie byli wykluczani, nie podejmowały takich działań. Nawet nikomu nie przychodziło do głowy, żeby w obronie wykluczonego posła okupować salę obrad” - zwrócił uwagę politolog.

Zdaniem Wawrzyka, ostatnie wydarzenia w Sejmie i wyjazd Petru do Portugalii spowodowały, że liderem opozycji jest Grzegorz Schetyna.

„Po pierwsze, Ryszard Petru tym wyjazdem przekreślił swoje szanse na bycie na tyle poważnym politykiem, by zostać liderem opozycji. Po drugie, on swoim radykalizmem nie jest w stanie doprowadzić do zakończenia tego protestu w sposób zadowalający dla różnych stron” - stwierdził.

Powiedział, że w sprawie konfliktu w Sejmie, dojdzie niedługo do jakichś rozmów, jednak problem polega na tym, że opozycja wcale nie chce go zakończyć, ponieważ nie ma żadnego paliwa do walki z rządem.

„Dodatkowo opozycja nie ma żadnych propozycji programowych, które mogłyby być odpowiednikiem programu 500 plus. W związku z tym jedynym sposobem na jej zaistnienie w świadomości Polaków, w mediach jest właśnie takie awanturnictwo polityczne. Ten spór został właśnie do tego wykorzystany i będzie wykorzystywany maksymalnie długo - po to, żeby opozycja mogła o sobie przypomnieć” - podkreślił Wawrzyk.

wkt/se.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook