Jedynie prawda jest ciekawa


Wawrzyk: Opozycja przesadziła

04.01.2017

„Jeżeli jest się przewodniczącym partii opozycyjnej aspirującym do bycia liderem całej opozycji, (...) to wyjeżdżanie w tym czasie za granicę na jakieś wczasy jest po prostu niepoważne. Poważny lider poważnej partii tak się nie zachowuje” - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” dr hab. Piotr Wawrzyk, politolog.

Podkreślił, że protest opozycji to przesada.

„Opozycja użyła broni hiperatomowej do tego, żeby strzelić do wróbla. Zwróćmy uwagę na przyczynę, od której zaczęła się okupacja. Jej powodem było wykluczenie posła PO Michała Szczerby z posiedzenia Sejmu. (...) Nigdy kluby parlamentarne, których posłowie byli wykluczani, nie podejmowały takich działań. Nawet nikomu nie przychodziło do głowy, żeby w obronie wykluczonego posła okupować salę obrad” - zwrócił uwagę politolog.

Zdaniem Wawrzyka, ostatnie wydarzenia w Sejmie i wyjazd Petru do Portugalii spowodowały, że liderem opozycji jest Grzegorz Schetyna.

„Po pierwsze, Ryszard Petru tym wyjazdem przekreślił swoje szanse na bycie na tyle poważnym politykiem, by zostać liderem opozycji. Po drugie, on swoim radykalizmem nie jest w stanie doprowadzić do zakończenia tego protestu w sposób zadowalający dla różnych stron” - stwierdził.

Powiedział, że w sprawie konfliktu w Sejmie, dojdzie niedługo do jakichś rozmów, jednak problem polega na tym, że opozycja wcale nie chce go zakończyć, ponieważ nie ma żadnego paliwa do walki z rządem.

„Dodatkowo opozycja nie ma żadnych propozycji programowych, które mogłyby być odpowiednikiem programu 500 plus. W związku z tym jedynym sposobem na jej zaistnienie w świadomości Polaków, w mediach jest właśnie takie awanturnictwo polityczne. Ten spór został właśnie do tego wykorzystany i będzie wykorzystywany maksymalnie długo - po to, żeby opozycja mogła o sobie przypomnieć” - podkreślił Wawrzyk.

wkt/se.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook