Jedynie prawda jest ciekawa

Waszczykowski: Wzmocnić obronę

04.03.2014

„Czy po zajęciu Krymu się zatrzyma, czy podejmie jakieś działania, aby dokonać rozbioru Ukrainy. To jest pytanie, na które dziś nie ma odpowiedzi – pyta o działania Rosji na stronach „Radia Maryja” poseł PiS Witold Waszczykowski.

Polityk na łamach gazety dokonał analizy dotyczącej wojskowych działań Moskwy i jego zdaniem bardzo niepokojący jest brak stanowczej reakcji świata:

„Poza retoryką, poza werbalnymi gestami, jakimiś spotkaniami konsultacyjnymi, nie widać żadnych działań. Rosja pogwałciła szereg dokumentów międzynarodowych. Po pierwsze, pogwałciła Kartę Narodów Zjednoczonych, ponieważ dokonała agresji na inne państwo. ” - pisze Waszczykowski.

Poseł przekonuje, że Rosjanie pogwałcili umowę z Ukrainą, która regulowała uczestnictwo rosyjskich wojsk na Krymie:

Porozumienie zakładało, że Rosjanie mogą przebywać tylko w bazie w Sewastopolu, natomiast nie mogą „hasać sobie” wojskowo i prowadzić jakichkolwiek nawet ćwiczeń, już nie mówiąc o okupacji Krymu” - przekonuje polityk.

Jego zdaniem Polska ma również powód do niepokoju, dlatego należy wzmocnić obronność kraju i zastanowić się jak zabezpieczyć północną granicę kraju z Obwodem Kaliningradzkim:

„Być może to jest przesadny czarny scenariusz, ale powinniśmy zacząć działać. Powinniśmy zacząć domagać się od NATO wzmocnienia naszej obrony, a przynajmniej wzmocnienia naszych zdolności rekonesansowych, czyli monitorowania sytuacji poprzez np. wzmocnienie systemu radarowego, ponieważ jesteśmy w bezpośrednim sąsiedztwie potencjalnego konfliktu” - kończy poseł PiS.

Cały tekst można przeczytać na stronach Radia Maryja

Radio Maryja, lz

[fot: Facebook/Witold Waszczykowski]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook