Jedynie prawda jest ciekawa


Waszczykowski: Wzmocnić obronę

04.03.2014

„Czy po zajęciu Krymu się zatrzyma, czy podejmie jakieś działania, aby dokonać rozbioru Ukrainy. To jest pytanie, na które dziś nie ma odpowiedzi – pyta o działania Rosji na stronach „Radia Maryja” poseł PiS Witold Waszczykowski.

Polityk na łamach gazety dokonał analizy dotyczącej wojskowych działań Moskwy i jego zdaniem bardzo niepokojący jest brak stanowczej reakcji świata:

„Poza retoryką, poza werbalnymi gestami, jakimiś spotkaniami konsultacyjnymi, nie widać żadnych działań. Rosja pogwałciła szereg dokumentów międzynarodowych. Po pierwsze, pogwałciła Kartę Narodów Zjednoczonych, ponieważ dokonała agresji na inne państwo. ” - pisze Waszczykowski.

Poseł przekonuje, że Rosjanie pogwałcili umowę z Ukrainą, która regulowała uczestnictwo rosyjskich wojsk na Krymie:

Porozumienie zakładało, że Rosjanie mogą przebywać tylko w bazie w Sewastopolu, natomiast nie mogą „hasać sobie” wojskowo i prowadzić jakichkolwiek nawet ćwiczeń, już nie mówiąc o okupacji Krymu” - przekonuje polityk.

Jego zdaniem Polska ma również powód do niepokoju, dlatego należy wzmocnić obronność kraju i zastanowić się jak zabezpieczyć północną granicę kraju z Obwodem Kaliningradzkim:

„Być może to jest przesadny czarny scenariusz, ale powinniśmy zacząć działać. Powinniśmy zacząć domagać się od NATO wzmocnienia naszej obrony, a przynajmniej wzmocnienia naszych zdolności rekonesansowych, czyli monitorowania sytuacji poprzez np. wzmocnienie systemu radarowego, ponieważ jesteśmy w bezpośrednim sąsiedztwie potencjalnego konfliktu” - kończy poseł PiS.

Cały tekst można przeczytać na stronach Radia Maryja

Radio Maryja, lz

[fot: Facebook/Witold Waszczykowski]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook