Jedynie prawda jest ciekawa


Waszczykowski: TVN jedynie szydzi, wydziwia, mnoży wątpliwości

09.03.2017

"Wasza stacja powinna włączyć się do rządowej kampanii. TVN jedynie szydzi, wydziwia, mnoży wątpliwości. Proszę media, aby dały szanse polskiemu kandydatowi" - powiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski na antenie TVN

"Daliśmy szansę Tuskowi, aby zaprezentował się wobec polskiego rządu. Nie zadzwonił, nie umówił się, aby podsumować swoją kandydaturę. To na Malcie zadeklarował swoją chęć reelekcji, nie w Polsce. Tak robi polski kandydat? Tusk nie współpracuje z polskim rządem, tak nie robią przedstawiciele innych państw" - mówił Waszczykowski.


Szef MSZ pytany był o poparcie przedstawicieli państw UE dla Jacka Saryusz-Wolskiego.
"Nie ma takich poparć, ponieważ te sprawy do końca będą docierane. Premier Beata Szydło ma dzisiaj wiele spotkań, ostatnie spotkanie będzie z kanclerz Merkel" - podkreślił.

"Niemcy na razie nic nie mówią. Zaznaczają, aby nie dopuścić do awantur. Nie ma potrzeby, aby dzisiaj wybierać nowego przewodniczącego. Nie ma potrzeby wybierać przewodniczącego Rady Europejskiej w takim pośpiechu" - zaznaczył Waszczykowski.

Minister pytany był również o poparcie Saryusz-Wolskiego w Grupie Wyszehradzkiej. "Różne są zdania w różnych sytuacjach" - odpowiedział.

Co jednak, kiedy Donald Tusk zostanie wybrany wbrew polskiemu rządowi? "Będziemy informować naszych partnerów, że szczyt jest zagrożony" - podkreślił.


Bogdan Rymanowski pytał Waszczykowskiego o doniesienia portalu wPolityce.pl który informował o możliwości niepodpisania przez polski rząd konkluzji szczytu RE. "Teoretycznie jest to możliwe, ale to są spekulacje medialne" - mówił.


Waszczykowski podkreślił, że Donald Tusk jako polityk współodpowiedzialny m.in. za Brexit, nie może zostać szefem RE.
"Mamy lepszego kandydata. (…) Saryusz-Wolski jest polskim kandydatem i ma prawo się zaprezentować. (…) Nie może być kandydatem polityk, który wrogo się zachowuje wobec własnego państwa" - podkreślił.

Jednocześnie szef MSZ zaznaczył, że stanowisko szefa Rady Europejskiej jest zbędne.

Szef MSZ wezwał media, aby włączyły się kampanię promocyjną Saryusz-Wolskiego.
"W TVN powinni się zastanowić, czy nie warto, aby lepszy Polak wygrał. Wasza stacja powinna włączyć się do rządowej kampanii. TVN jedynie szydzi, wydziwia, mnoży wątpliwości. Proszę media, aby dały szanse polskiemu kandydatowi" - apelował.

Co jednak, kiedy Saryusz-Wolski nie zostanie szefem Rady Europejskiej? Czy Waszczykowski poda się do dymisji?
"Nie rozważam takiej możliwości, to nie jest akcja jednostkowa szefa MSZ, to szeroka akcja polskiego rządu" - zaznaczył.


[fot.PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ]
[MW/kk/TVN24]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook