Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Waszczykowski: Tusk nie chciał iść na wojnę z Rosją

20.07.2014

„Będziemy próbowali jeszcze raz przeprowadzić śledztwo. Zwrócimy się do świata o pomoc i będziemy starali się wnieść sprawę do międzynarodowych trybunałów aby zaskarżyć Rosję o przetrzymywanie wraku TU154M” - mówi poseł PiS, były wiceszef BBN Witold Waszczykowski.

Polityk w rozmowie z portalem wPolityce.pl porównywał analogiczne kwestie w przypadku katastrofy smoleńskiej i rozbicia się malezyjskiego samolotu na Ukrainie:

„Formą wiążącą oba wydarzenia jest jednakowe zachowanie Rosjan, którzy 10 kwietnia 2010 roku, podobnie jak teraz - całkowicie odrzucają od siebie odpowiedzialną. Rosjanie próbują jednocześnie wprowadzić narrację i tłumaczenia, które mają odwrócić uwagę świata od Moskwy, a jak wszyscy doskonale pamiętamy podobnie było po katastrofie smoleńskiej” - mówi poseł PiS.

Polityk uważa, że gdyby polski premier zachował się inaczej cztery lata temu, Polska byłaby bliżej wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej:

„Różnica w zachowaniu i reakcji obu premierów jest ogromna. Holenderski premier oświadczył konkretnie, że nie spocznie i musi wyjaśnić przyczyny katastrofy, natomiast Donald Tusk wprost stwierdził, że „on na wojnę z Rosją nie pójdzie” - przekonuje Waszczykowski.

I dodaje:

Tuskowi było na rękę, że śledztwo natychmiast przejęli Rosjanie. Premier nie musiał wówczas w czasie trwania kampanii wyborczej odpowiadać na pytania społeczeństwa, nie musiał relacjonować poszczególnych etapów śledztwa. Media nie rozliczały premiera za prowadzenie dochodzenia, dlatego mógł spokojnie przejść przez wybory” - analizuje były wiceszef BBN.

Na koniec deklaruje, że PiS po przejęciu władzy zrobi wszystko aby wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej:

„Nie pójdziemy na wojnę z Rosją. Pójdziemy do sądów i po wsparcie międzynarodowe aby wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej” - mówi polityk.

Czytaj cały wywiad na portalu wPolityce.pl

lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook