Jedynie prawda jest ciekawa

Waszczykowski: Sikorski to kawał chama

23.06.2014

Witold Waszczykowski nie jest zaskoczony wypowiedziami Radosława Sikorskiego, ujawnionymi przez media. W ocenie posła PiS szef MSZ to człowiek o dwóch twarzach.

„Z jednej strony przedstawia się mediom jako gładki, przyjemny z pięknym rzekomo życiorysem bojownika o wolność. Z drugiej strony jest to kawał chama” – tłumaczy Waszczykowski. Poseł PiS wskazuje, że Sikorski jest antyamerykańskim politykiem, który nie dba o interesy polskie, tylko o interesy partyjne i swoje urażone ambicje, bo został za wcześnie pozbawiony stanowiska ministra obrony, a liczył na większą karierę.

„To jest klasyczne zachowanie neofity. Musiał przez lata udowadniać, że jest antypisowki, przez knucie, sypanie, myślał jak tylko bardziej umoczyć, jak dorżnąć” - mówi poseł PiS.

W ocenie Waszczykowskiego Polacy mają prawo czuć się zaniepokojeni taśmami, które pokazują, kto rządzi krajem. „Mnie przerażają również media mainstreamowe, które za wszelką cenę broniły rozmowy Sienkiewicza z Belką, żeby tylko nie dopuścić innego ugrupowania do władzy” – mówi Waszczykowski.

Zdaniem posła PiS rząd powinien podać się do dymisji. „Każda kolejna taśma pokazuje, że każdy minister ma coś na sumieniu. To rząd, który od sześciu lat jest rządem antypolskim, który nie realizuje interesów narodowych” – podsumowuje.

TK,wp.pl
[Fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook