Jedynie prawda jest ciekawa


Waszczykowski: Nonszalancka postawa gen. Kozieja

14.04.2013

Zawsze ćwiczy się scenariusze możliwe i przewidywalne do wykonania, a przecież nic, nie wskazuje aby doszło do ataku atomowego na Moskwę – mówi poseł PiS, były wiceszef BBN Witold Waszczykowski.

stefczyk.info: Czy wspólne rosyjsko–białoruskie manewry, podczas których będzie ćwiczona próba ataku atomowego na Warszawę, powinny nas niepokoić?

Witold Waszczykowski: Oczywiście, że powinny, sytuacja w Europie absolutnie nie wskazuje na to aby odbywać takie ćwiczenia i dodatkowo na taką skalę. Podobnie sytuacja na zachodnich granicach rosyjsko – białoruskich o tym nie świadczy. NATO stosuje przyjazną politykę wobec Rosji, podobnie Unia Europejska. Natomiast rząd polski od lat próbuje wprowadzić politykę pojednania z Rosją, jednak jak widać, bezskutecznie.

Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja rosyjskie manewry nie niepokoją.

To dość nonszalancka postawa, ponieważ zawsze ćwiczy się scenariusze możliwe i przewidywalne do wykonania, a przecież nic, nie wskazuje o planach ataku atomowego na Moskwę. Zarówno NATO, jak i UE nie dają żadnych sygnałów zaczepnych wobec Rosji o czym Rosjanie doskonale wiedzą. Czytają nasze doktryny obronne, śledzą nasze kroki polityczne i doskonale widzą, że jesteśmy zajęci innymi problemami. Dlatego ćwiczenie takich scenariuszy nigdy nie jest zasadne i powinno raczej martwić gen. Kozieja.

Gen. Koziej twierdzi, że też powinniśmy ćwiczyć, więc gdybyśmy razem z NATO wykonali podobne manewry w przeciwnym kierunku, to Moskwa zostawiłaby to bez odpowiedzi?

Oczywiście, że nie. Natomiast, my nie mamy żadnych podobnych planów, a nasza armia budowana jest tylko w celach obronnych i ewentualnie ekspedycyjnych. Żadna doktryna państwa NATO nie zakłada scenariuszy wojennych, szczególnie przeciwko Rosji.

Rozmawiał Łukasz Żygadło
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook