Jedynie prawda jest ciekawa

Waszczykowski: Na Wschodzie nic bez nas

25.08.2015

Zbliżająca się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Niemczech będzie miała w zasadzie charakter kurtuazyjny i zapoznawczy - twierdzi Witold Waszczykowski, poseł PiS i wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu twierdzi na łamach "Naszego Dziennika".

Zdaniem Waszczykowskiego w jej trakcie można będzie co najwyżej zasygnalizować katalog ważnych spraw, które w przyszłości będą podnoszone. - Naszym celem, mówi rozmówca gazety, jest powrót do takiej polityki, jaką sama kanclerz Angela Merkel deklarowała w 2007 r. wobec rządu PiS. To znaczy, że w swojej polityce wschodniej, w drodze do Moskwy lub w trasie powrotnej zawsze zatrzyma się w Warszawie, by swoją politykę skonsultować z polskim rządem.

- Powrót do tego rodzaju relacji byłby dla nas korzystny, ponieważ w takim planie minimum chodzi właśnie o odzyskanie politycznej podmiotowości naszego państwa, uważa Waszczykowski. - A więc chcemy, by Polska była krajem, z którym jest konsultowana polityka wschodnia UE i NATO. Czy taka deklaracja nastąpi jeszcze w tym tygodniu? - Nie wiem, ale właśnie do tego należy zmierzać, mówi polityk PiS.

ansa/PAP

[Fot.ansa]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook