Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: zbieramy problemy Polaków i z nimi rozmawiamy

16.09.2015

"Kwestia dystansu i powrotu do normalnego życia była mi potrzebna, że do Sejmu idę załatwiać sprawy ludzi a nie prywatne”.

Małgorzata Wassermann była gościem na antenie Radia Kraków. W czasie wywiadu podkreśliła, że nie wchodzi do polityki po to, aby załatwiać sprawy smoleńskie.

Pytana, dlaczego dopiero teraz zdecydowała się na start w wyborach, podkreśliła, ze musiała nabrać pewności, że jest „w stanie postrzegać rzeczywistość nie przez pryzmat katastrofy”. Jak dodała, chce pracować dla Polaków a także dla Małopolski.

Małgorzata Wassermann jest nie tylko jedynką na iście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w Krakowie. Przez wiele osób jest już typowana jako kandydatka na ministra sprawiedliwości.  Zapytana o tę właśnie kwestię zaznaczyła: „U nas nie ma na ten moment rozmów o stanowiskach. My gładzimy program, zbieramy problemy Polaków i z nimi rozmawiamy. Jeśli wyborcy uznają, że oddadzą nam władzę, to możemy się zastanawiać, kto będzie w rządzie”- mówiła w Radiu Kraków.

Wassermann mówiła, że konieczna będzie reforma wymiaru sprawiedliwości.  W tym kontekście została zapytana, czy to oznacza powrot do badań nad przyczynami katastrofy pod Smoleńskiem. „Chcę powiedzieć, że jestem stroną we wszystkich postępowaniach co do katastrofy. Tam realizuję swoje obowiązki. Stąd mówię, że kwestia dystansu i powrotu do normalnego życia była mi potrzebna, że do Sejmu idę załatwiać sprawy ludzi a nie prywatne”- mówiła będąc gościem Radia Kraków. Podkreślała, że chce celem jej pójścia do Sejmu jest naprawa wymiaru sprawiedliwości.

Odniosła się również do prezydentury Andrzeja Dudy i tego, że na razie prezydent niczego nie deklaruje ws. Smoleńska. Stwierdziła, że Duda jest prezydentem wszystkich Polaków i na razie są problemy bardziej palące. W czasie wywiadu Wassemann komentowała słowa Andrzeja Dudy, że lepiej nie wracać do Polski. „Prezydent nie powiedział tego jako pierwszy. Powiedział to w 2007 roku Donald Tusk. Wtedy nie było larum. Prezydent wygrał wybory, bo mówił prawdę. Nic się nie zmieniło. Za to go kochają Polacy. Mam nadzieję, że przez całą prezydenturę będzie mówił jak jest”- powiedziała na antenie Radia Kraków.

Mówiła, że w Polsce ludziom żyje się coraz gorzej i trudniej. Dlatego ma nadzieję, że nowy rząd powiększy liczbę miejsc pracy. Jeśli gospodarka nabierze tempa, Polacy, którzy teraz mieszkają i pracują chociażby w Londynie powrócą.

Radio Kraków/es

fot. wPolityce.pl/tvn24

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook