Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: zbieramy problemy Polaków i z nimi rozmawiamy

16.09.2015

"Kwestia dystansu i powrotu do normalnego życia była mi potrzebna, że do Sejmu idę załatwiać sprawy ludzi a nie prywatne”.

Małgorzata Wassermann była gościem na antenie Radia Kraków. W czasie wywiadu podkreśliła, że nie wchodzi do polityki po to, aby załatwiać sprawy smoleńskie.

Pytana, dlaczego dopiero teraz zdecydowała się na start w wyborach, podkreśliła, ze musiała nabrać pewności, że jest „w stanie postrzegać rzeczywistość nie przez pryzmat katastrofy”. Jak dodała, chce pracować dla Polaków a także dla Małopolski.

Małgorzata Wassermann jest nie tylko jedynką na iście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w Krakowie. Przez wiele osób jest już typowana jako kandydatka na ministra sprawiedliwości.  Zapytana o tę właśnie kwestię zaznaczyła: „U nas nie ma na ten moment rozmów o stanowiskach. My gładzimy program, zbieramy problemy Polaków i z nimi rozmawiamy. Jeśli wyborcy uznają, że oddadzą nam władzę, to możemy się zastanawiać, kto będzie w rządzie”- mówiła w Radiu Kraków.

Wassermann mówiła, że konieczna będzie reforma wymiaru sprawiedliwości.  W tym kontekście została zapytana, czy to oznacza powrot do badań nad przyczynami katastrofy pod Smoleńskiem. „Chcę powiedzieć, że jestem stroną we wszystkich postępowaniach co do katastrofy. Tam realizuję swoje obowiązki. Stąd mówię, że kwestia dystansu i powrotu do normalnego życia była mi potrzebna, że do Sejmu idę załatwiać sprawy ludzi a nie prywatne”- mówiła będąc gościem Radia Kraków. Podkreślała, że chce celem jej pójścia do Sejmu jest naprawa wymiaru sprawiedliwości.

Odniosła się również do prezydentury Andrzeja Dudy i tego, że na razie prezydent niczego nie deklaruje ws. Smoleńska. Stwierdziła, że Duda jest prezydentem wszystkich Polaków i na razie są problemy bardziej palące. W czasie wywiadu Wassemann komentowała słowa Andrzeja Dudy, że lepiej nie wracać do Polski. „Prezydent nie powiedział tego jako pierwszy. Powiedział to w 2007 roku Donald Tusk. Wtedy nie było larum. Prezydent wygrał wybory, bo mówił prawdę. Nic się nie zmieniło. Za to go kochają Polacy. Mam nadzieję, że przez całą prezydenturę będzie mówił jak jest”- powiedziała na antenie Radia Kraków.

Mówiła, że w Polsce ludziom żyje się coraz gorzej i trudniej. Dlatego ma nadzieję, że nowy rząd powiększy liczbę miejsc pracy. Jeśli gospodarka nabierze tempa, Polacy, którzy teraz mieszkają i pracują chociażby w Londynie powrócą.

Radio Kraków/es

fot. wPolityce.pl/tvn24

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook