Jedynie prawda jest ciekawa

Wassermann: To były pozorowane działania

10.04.2017

Donald Tusk, jego rząd i posłowie brnęli i brną dziś do końca. Jest mi bardzo przykro, robią wielką krzywdę prawdzie i nam. Myślę, że w sposób w pełni świadomy odpowiadają za to, że społeczeństwo jest dziś podzielone- powiedziała Małgorzata Wassermann w rozmowie z TVP 1 ("Kwadrans polityczny").

Posłanka PiS była pytana między innymi o to, czy jest dziś przekonana o tym, jakie były przyczyny tragedii smoleńskiej. -Nie mam większej wiedzy po tych siedmiu latach. Jest szereg pytań, ale i wiele rzeczy ustalonych. To, co mamy ustalone bezspornie, to fakt, że nie wydarzyło się to, co mówi dr Lasek, a już na pewno to, co mówi raport MAK. Ówczesna prokuratura i rząd zachowali się źle. To delikatne słowo. (...) To były pozorowane działania. Od roku jest nowy zespół prokuratorski, nowa komisja - przed nimi wszystkimi dużo pracy- powiedziała rozmówczyni red. Marcina Wikły.

Wassermann podkreśliła, że zarzuty dla rosyjskich kontrolerów są czymś naturalnym, jeśli prokuratorzy uznali, że są ku temu podstawy. W rozmowie pojawił się także wątek dokonywanych ekshumacji ofiar tragedii. -Najczęściej sobie ktoś czegoś nie życzy, ale od tego są sądy, prokuratura, policja, by wyjaśnić prawdę. (...) Rozumiem ból, ale chcę zwrócić uwagę i muszę powiedzieć uczciwie: wśród tych osób, które protestują są rodziny, które nie przeczytały ani jednego dokumentu w prokuraturze- zaznaczyła posłanka PiS.

W wywiadzie wrócił również wątek oceny działań i decyzji ówczesnego premiera Donalda Tuska. -Donald Tusk sam powiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za podjęte decyzje. (...) Jeżeli nie tylko to robił, ale jasno to wyartykułował, to w tej sytuacji my oczekiwaliśmy od tego weryfikacji decyzji, informacji, a gdy widzieliśmy, że rząd brnie i idzie w fatalnym kierunku, to przynajmniej ja mówiłam bardzo głośno, by zawrócili z tej drogi. Że możemy wspólnie ratować to, co się da. Natomiast Donald Tusk, jego rząd i posłowie brnęli i brną dziś do końca. Jest mi bardzo przykro, robią wielką krzywdę prawdzie i nam. Myślę, że w sposób w pełni świadomy odpowiadają za to, że społeczeństwo jest dziś podzielone- zakończyła Wassermann.

fot. [Fratria]

pc/svl, TVP 1

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook