Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: To były pozorowane działania

10.04.2017

Donald Tusk, jego rząd i posłowie brnęli i brną dziś do końca. Jest mi bardzo przykro, robią wielką krzywdę prawdzie i nam. Myślę, że w sposób w pełni świadomy odpowiadają za to, że społeczeństwo jest dziś podzielone- powiedziała Małgorzata Wassermann w rozmowie z TVP 1 ("Kwadrans polityczny").

Posłanka PiS była pytana między innymi o to, czy jest dziś przekonana o tym, jakie były przyczyny tragedii smoleńskiej. -Nie mam większej wiedzy po tych siedmiu latach. Jest szereg pytań, ale i wiele rzeczy ustalonych. To, co mamy ustalone bezspornie, to fakt, że nie wydarzyło się to, co mówi dr Lasek, a już na pewno to, co mówi raport MAK. Ówczesna prokuratura i rząd zachowali się źle. To delikatne słowo. (...) To były pozorowane działania. Od roku jest nowy zespół prokuratorski, nowa komisja - przed nimi wszystkimi dużo pracy- powiedziała rozmówczyni red. Marcina Wikły.

Wassermann podkreśliła, że zarzuty dla rosyjskich kontrolerów są czymś naturalnym, jeśli prokuratorzy uznali, że są ku temu podstawy. W rozmowie pojawił się także wątek dokonywanych ekshumacji ofiar tragedii. -Najczęściej sobie ktoś czegoś nie życzy, ale od tego są sądy, prokuratura, policja, by wyjaśnić prawdę. (...) Rozumiem ból, ale chcę zwrócić uwagę i muszę powiedzieć uczciwie: wśród tych osób, które protestują są rodziny, które nie przeczytały ani jednego dokumentu w prokuraturze- zaznaczyła posłanka PiS.

W wywiadzie wrócił również wątek oceny działań i decyzji ówczesnego premiera Donalda Tuska. -Donald Tusk sam powiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za podjęte decyzje. (...) Jeżeli nie tylko to robił, ale jasno to wyartykułował, to w tej sytuacji my oczekiwaliśmy od tego weryfikacji decyzji, informacji, a gdy widzieliśmy, że rząd brnie i idzie w fatalnym kierunku, to przynajmniej ja mówiłam bardzo głośno, by zawrócili z tej drogi. Że możemy wspólnie ratować to, co się da. Natomiast Donald Tusk, jego rząd i posłowie brnęli i brną dziś do końca. Jest mi bardzo przykro, robią wielką krzywdę prawdzie i nam. Myślę, że w sposób w pełni świadomy odpowiadają za to, że społeczeństwo jest dziś podzielone- zakończyła Wassermann.

fot. [Fratria]

pc/svl, TVP 1

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook