Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: Raport z Ultrechtu pokazuje, że ws. Smoleńska można było zrobić więcej

29.09.2016

To pokazuje, że gdyby rząd Platformy Obywatelskiej zachował się podobnie jak rząd Holandii, która mimo, iż jest małym krajem nie przestraszyła się Rosji i doprowadziła do powstania międzynarodowej komisji wyjaśniającej przyczyny tego wypadku- to dzisiaj bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji - powiedziała w rozmowie z portalem wPolityce.pl Małgorzata Wasserman, nawiązując do ustaleń międzynarodowej grupy śledczych ws. zestrzelonego nad Donbasem samolotu malezyjskich linii lotniczych.

Według ustaleń śledczych, rakieta Buk, którą zestrzelono nad Donbasem malezyjski samolot pochodziła z Rosji. Niemieccy komentatorzy piszą wprost, że za śmierć 298 osób winny jest Putin.

Małgorzata Wassermann podkreśliła, że komisja badająca tę katastrofę nie boi się mówić głośno jaka jest prawda. 

"Jednym słowem jest to żywy przykład na to, że można nie tylko z terenu objętego wojną o wpływach rosyjskich wyciągnąć wrak, szczątki ludzkie i wszystko, co znajdowało się na miejscu zdarzenia, ale także poddać to bardzo wnikliwej analizie i wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Natomiast żaden z tych elementów nie został wykonany przez koalicję rządową PO-PSL" - podkreśliła posłanka.

Dodała, że także w śledztwie nad katastrofą smoleńską można było zrobić dużo więcej. 

"Dzisiaj wszyscy widzimy, że po katastrofie smoleńskiej nie zrobiono nic, a można było wszystko, co pokazują właśnie Holendrzy. Byłam na miejscu katastrofy i pamiętam klimat tam panujący. Wiem, że w tych pierwszych dniach można było naprawdę wszystko, tylko, że u nas była pełna kapitulacja. Kolejne dokumenty i informacje, które będą ujawniane pokażą, jaka była rzeczywista rola poszczególnych osób odnośnie tych zaniedbań" - powiedziała posłanka.

Wassermann nie kryła, że nie dziwi jej ostrożna reakcja niemieckiego MSZ na raport z Ultrechtu. Raport ten demaskuje nie tylko Putina, ale także Zachód, wysłuchujący moskiewskich bajek.

"Nie dziwi mnie to. Te łagodne reakcje czy stanowiska w stosunku do Rosji są w dużym stopniu podyktowane właśnie wstrzemięźliwością Niemiec w jakimkolwiek krytykowaniu Rosji" - zwróciła uwagę Małgorzata Wassermann.

wkt/wPolityce.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook