Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: Śledztwo hańbą dla rządu polskiego

13.02.2012

Raport komisji Millera został skompromitowany i jest niewiarygodny. Sądzę jednak, że należy na samym końcu wypunktować wszystkie błędy i nieprawidłowości – mówi portalowi Stefczyk.info Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Stefczyk.info: „Nasz Dziennik” pisze, że MAK nie widzi potrzeby wprowadzania zmian w raporcie nt. katastrofy smoleńskiej. Jak Pani to ocenia?

Małgorzata Wassermann: To jest głównie pytanie do polskiego premiera. Chcę przypomnieć, że Donald Tusk rok temu, po ogłoszeniu raportu MAK powiedział, że jeśli będziemy mieli własny raport i własne ustalenia, które będą rozbieżne z rosyjskim, będziemy się odwoływać do instytucji międzynarodowych. Ja cały czas oczekuję, że szef rządu zrealizuje swoją zapowiedź. W jaki sposób to zrobi? To już sprawa Tuska.

Polska ma dziś w ogóle szanse na zmiany w raporcie MAK?

Gdybym była premierem musiałabym się nad tym zastanawiać. Jednak powtarzam, że premier publicznie ogłosił coś i zapowiedział działanie. Niech on teraz zrealizuje to, co obiecał. Teraz trzeba mu zadać pytanie, jak zmierza się wywiązać ze swoich zapowiedzi.

„Nasz Dziennik” opisuje również, że to Polacy zidentyfikowali głos gen. Błasika w kokpicie w czasie opracowywania raportu MAK. Dziś wiemy, że była to nieprawda. To Panią dziwi?

Ja czekam na całościowy materiał. Spodziewam się, że podobnych rozbieżności między stanem rzeczywistym, a tym co napisał Jerzy Miller w raporcie z prac komisji jest więcej. Poczekajmy na dalsze ustalenia.

Jak Pani ocenia obecnie polski raport nt. katastrofy?

W mojej ocenie on został skompromitowany i jest niewiarygodny. Sądzę jednak, że należy na samym końcu wypunktować wszystkie błędy i nieprawidłowości. Już widać, że raport komisji Millera to zupełna kompromitacja.

Czy widzi Pani w związku z kolejnymi wpadkami jakieś zmiany w nastawieniu władz Polski?

Nie. Nie widzę żadnej zmiany. Cała sprawa jest wielką hańbą dla rządu polskiego. Postawa, którą rząd prezentuje – nic nas nie obchodzi, nic się nie stało – na pewno będzie miała swoje konsekwencje.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. Wikipedia.pl/Bartosz Staszewski]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook