Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: Nie zamierzam rozmawiać z „GW”

21.09.2015

„Odkryli, że wyszłam za mąż, ale małżeństwo się rozpadło. Przekłamanie w tak rzetelnej Gazecie?”

Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS-u do Sejmu, opisuje zaskakujące przekłamania, jakich dopuściła się w tekście na jej temat „Gazeta Wyborcza”.

„Sięgnęłam ostatnio do najbardziej znanej od czasów Radia Erewań Gazety i od razu dowiedziałam się o sobie nieznanej mi "prawdy". Dociekliwi dziennikarze (niestety nie występujący pod nazwiskami, więc nie mogę im imiennie podziękować) odkryli, że w swoim życiu zdążyłam już wyjść za mąż. Co za ulga - pomyślałam - natrętni przestaną pytać: to kiedy ślub” - pisze Wassermann na profilu na Facebooku.

Okazuje się, że „Wyborcza” napisała, że Wassermann jest rozwódką, a jej małżeństwo się rozpadło. „Ponieważ ta sama Gazeta regularnie poucza swoich czytelników "jak jest naprawdę" - zwłaszcza kiedy odnosi się do twierdzeń opozycji w jakiejś sprawie - to i ja czuję się w obowiązku napisać jak jest naprawdę. Prawda jest natomiast taka, że nigdy nie byłam mężatką, tym bardziej więc, nie mogłam się rozwieść” - zaznacza adwokat.

Dodaje, że „nie przestaje jej nurtować pytanie skąd takie przekłamanie w tak rzetelnej Gazecie?” „Słabi informatorzy czy dziennikarze? Niedbałość czy manipulacja? I pomyśleć, że kłamstwa dotyczące mojej rzekomej przeszłości z życia osobistego publikuje ta sama Gazeta, która ostentacyjnie brzydzi się "grzebaniem w życiorysach", a tutaj nie dość, że grzebią, to jeszcze nie w moim życiorysie. Informację już sprostowano, ale w internecie nic nie ginie więc proszę” - wskazuje Wassermann.

W żywej dyskusji, jaka rozpętała się na jej profilu zabrał głos również dziennikarz „GW”. Jednak zamiast przeprosić wystosował do mecenas Wassermann swoje żale i znów pouczał. „Pani Mecenas, Jeśli tego rodzaju błąd, jest dla Pani powodem, by nie rozmawiać z naszą redakcją, to powinna Pani zrezygnować z rozmów z jakimikolwiek mediami. Sądzę więc, że raczej jest to wymówka, by nie rozmawiać. Szkoda. Z szacunkiem” - pisze Bartosz Piłat.

Inny z dziennikarzy Bartłomiej Kuraś pisał z kolei: „Pani Małgorzato, Ja jednak ciągle żałuję - w imieniu czytelników - że nie zgadza się Pani na wywiad. Jestem przekonany - z dziennikarskiego punktu widzenia - że byłaby to bardzo interesująca rozmowa”.

Wassermann odniosła się do całej sprawy znów. „Jeszcze odnośnie uwagi pod moim adresem redaktora Bartłomieja Kurasia z Gazety Wyborczej. Pan redaktor doskonale wie o jaki artykuł chodziło, rozumiem że jego treść została już przez redakcję oczywiście zmieniona, co przyznał z resztą Pański redakcyjny kolega Bartosz Piłat. Biorąc pod uwagę państwa rzetelność i dzisiejszy komentarz, chyba rozumie Pan już dlaczego nie zamierzam z Państwem rozmawiać” - wskazuje Wassermann.

I trudno się jej dziwić...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook