Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: Nie zamierzam rozmawiać z „GW”

21.09.2015

„Odkryli, że wyszłam za mąż, ale małżeństwo się rozpadło. Przekłamanie w tak rzetelnej Gazecie?”

Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS-u do Sejmu, opisuje zaskakujące przekłamania, jakich dopuściła się w tekście na jej temat „Gazeta Wyborcza”.

„Sięgnęłam ostatnio do najbardziej znanej od czasów Radia Erewań Gazety i od razu dowiedziałam się o sobie nieznanej mi "prawdy". Dociekliwi dziennikarze (niestety nie występujący pod nazwiskami, więc nie mogę im imiennie podziękować) odkryli, że w swoim życiu zdążyłam już wyjść za mąż. Co za ulga - pomyślałam - natrętni przestaną pytać: to kiedy ślub” - pisze Wassermann na profilu na Facebooku.

Okazuje się, że „Wyborcza” napisała, że Wassermann jest rozwódką, a jej małżeństwo się rozpadło. „Ponieważ ta sama Gazeta regularnie poucza swoich czytelników "jak jest naprawdę" - zwłaszcza kiedy odnosi się do twierdzeń opozycji w jakiejś sprawie - to i ja czuję się w obowiązku napisać jak jest naprawdę. Prawda jest natomiast taka, że nigdy nie byłam mężatką, tym bardziej więc, nie mogłam się rozwieść” - zaznacza adwokat.

Dodaje, że „nie przestaje jej nurtować pytanie skąd takie przekłamanie w tak rzetelnej Gazecie?” „Słabi informatorzy czy dziennikarze? Niedbałość czy manipulacja? I pomyśleć, że kłamstwa dotyczące mojej rzekomej przeszłości z życia osobistego publikuje ta sama Gazeta, która ostentacyjnie brzydzi się "grzebaniem w życiorysach", a tutaj nie dość, że grzebią, to jeszcze nie w moim życiorysie. Informację już sprostowano, ale w internecie nic nie ginie więc proszę” - wskazuje Wassermann.

W żywej dyskusji, jaka rozpętała się na jej profilu zabrał głos również dziennikarz „GW”. Jednak zamiast przeprosić wystosował do mecenas Wassermann swoje żale i znów pouczał. „Pani Mecenas, Jeśli tego rodzaju błąd, jest dla Pani powodem, by nie rozmawiać z naszą redakcją, to powinna Pani zrezygnować z rozmów z jakimikolwiek mediami. Sądzę więc, że raczej jest to wymówka, by nie rozmawiać. Szkoda. Z szacunkiem” - pisze Bartosz Piłat.

Inny z dziennikarzy Bartłomiej Kuraś pisał z kolei: „Pani Małgorzato, Ja jednak ciągle żałuję - w imieniu czytelników - że nie zgadza się Pani na wywiad. Jestem przekonany - z dziennikarskiego punktu widzenia - że byłaby to bardzo interesująca rozmowa”.

Wassermann odniosła się do całej sprawy znów. „Jeszcze odnośnie uwagi pod moim adresem redaktora Bartłomieja Kurasia z Gazety Wyborczej. Pan redaktor doskonale wie o jaki artykuł chodziło, rozumiem że jego treść została już przez redakcję oczywiście zmieniona, co przyznał z resztą Pański redakcyjny kolega Bartosz Piłat. Biorąc pod uwagę państwa rzetelność i dzisiejszy komentarz, chyba rozumie Pan już dlaczego nie zamierzam z Państwem rozmawiać” - wskazuje Wassermann.

I trudno się jej dziwić...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook