Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: Absolutny kres propagandy PO

27.10.2016

„Myślę, że zostanie wreszcie nadany absolutny kres prowadzonej przez Platformę tyle lat propagandzie i zostanie to rozliczone. Przechodzi to już ludzkie pojęcie, żeby posuwać się do takiego stopnia działań” - mówiła Małgorzata Wasserman (PiS) w rozmowie z TelewizjaRepublika.pl, komentując powołanie przez PO zespołu ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej

„Personalne ataki na Macierewicza, które trwają od wielu lat, są po prostu nudne i żałosne. Dzięki jego determinacji ta sprawa nie została zamieciona pod dywan, co było prawdopodobnym zamiarem poprzedniej ekipy rządzącej. Jeśli ci panowie mieli przez ostatnie 6 lat coś do powiedzenia, to mogli to powiedzieć, a teraz zabrały się za to ciała, które rzeczywiście chcą to wyjaśnić i pozwólmy im spokojnie pracować” - stwierdziła posłanka partii rządzącej. 

Wassermann odniosła się także do zarzutów opozycji o brak kompetencji wobec członków komisji dr. Berczyńskiego. 

„A jakie kompetencje miał zespół dr. Laska, jakie poważne katastrofy dotąd badał, jakie miał wyniki i osiągnięcia? (...) To nie jest grupa uprawniona do oceny obecnego zespołu, który składa się z fachowców przeróżnych dziedzin pracujących w Polsce oraz zagranicą” - mówiła. 

Pytana, czy winni zaniedbań ws. katastrofy i wyjaśniania jej przyczyn powinni stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, odparła: 

„Byłoby dobrze, bo ta sprawa jest największą i najtragiczniejszą sprawą w powojennej historii Polski. Po przeczytaniu setek stron akt afery Amber Gold można zauważyć, że była taka maniera przez 8 lat rządów PO, że można było dokonać każdego zaniechania i niedopełnienia swojego obowiązku ,a potem powiedzieć, że nic się nie stało, a ci, którzy chcieli to rozliczyć, nazywani byli „żądnymi krwi” i „planującymi wendettę”. Trzeba z tym skończyć – czas ponosić odpowiedzialność za swoje działania”. 

Wassermann skomentowała również słowa Mateusza Kijowskiego o możliwości blokowania ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej przez działaczy KOD. 

„Jeżeli Mateusz Kijowski chce rodzinom, które powiadomią go o ekshumacji, zafundować w tak trudnym momencie jeszcze manifestację, to zalecam tym rodzinom rozwagę. Jest to bardzo bolesne przeżycie i nie da się tego ukryć” - zaznaczyła. 

„Wielokrotnie opozycja podnosi sprawę tego, że przecież oni już przeprowadzili ekshumacje. Ja, w kwestii ekshumacji mojego ojca, zostałam wtedy oszukana” - podkreśliła Wassermann. „Mówiono, że próbki będą badane na obecność materiałów wybuchowych, a gdy nie przychodziły wyniki, mówiono, że są planowane kolejne ekshumacje i wyniki będą wspólne. Okazało się, że tych wyników nie ma. Przytaknęli mi, gdy mówiłam, że zostałam oszukana, bo tych próbek nigdy nie pobrano i nie zbadano. Mimo uzgodnień nie przeprowadzono badań na wykrycie materiału wybuchowego i nie pobrano nawet próbek na tę okoliczność” - dodała.


ak/TelewizjaRepublika.pl 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook