Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: Absolutny kres propagandy PO

27.10.2016

„Myślę, że zostanie wreszcie nadany absolutny kres prowadzonej przez Platformę tyle lat propagandzie i zostanie to rozliczone. Przechodzi to już ludzkie pojęcie, żeby posuwać się do takiego stopnia działań” - mówiła Małgorzata Wasserman (PiS) w rozmowie z TelewizjaRepublika.pl, komentując powołanie przez PO zespołu ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej

„Personalne ataki na Macierewicza, które trwają od wielu lat, są po prostu nudne i żałosne. Dzięki jego determinacji ta sprawa nie została zamieciona pod dywan, co było prawdopodobnym zamiarem poprzedniej ekipy rządzącej. Jeśli ci panowie mieli przez ostatnie 6 lat coś do powiedzenia, to mogli to powiedzieć, a teraz zabrały się za to ciała, które rzeczywiście chcą to wyjaśnić i pozwólmy im spokojnie pracować” - stwierdziła posłanka partii rządzącej. 

Wassermann odniosła się także do zarzutów opozycji o brak kompetencji wobec członków komisji dr. Berczyńskiego. 

„A jakie kompetencje miał zespół dr. Laska, jakie poważne katastrofy dotąd badał, jakie miał wyniki i osiągnięcia? (...) To nie jest grupa uprawniona do oceny obecnego zespołu, który składa się z fachowców przeróżnych dziedzin pracujących w Polsce oraz zagranicą” - mówiła. 

Pytana, czy winni zaniedbań ws. katastrofy i wyjaśniania jej przyczyn powinni stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, odparła: 

„Byłoby dobrze, bo ta sprawa jest największą i najtragiczniejszą sprawą w powojennej historii Polski. Po przeczytaniu setek stron akt afery Amber Gold można zauważyć, że była taka maniera przez 8 lat rządów PO, że można było dokonać każdego zaniechania i niedopełnienia swojego obowiązku ,a potem powiedzieć, że nic się nie stało, a ci, którzy chcieli to rozliczyć, nazywani byli „żądnymi krwi” i „planującymi wendettę”. Trzeba z tym skończyć – czas ponosić odpowiedzialność za swoje działania”. 

Wassermann skomentowała również słowa Mateusza Kijowskiego o możliwości blokowania ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej przez działaczy KOD. 

„Jeżeli Mateusz Kijowski chce rodzinom, które powiadomią go o ekshumacji, zafundować w tak trudnym momencie jeszcze manifestację, to zalecam tym rodzinom rozwagę. Jest to bardzo bolesne przeżycie i nie da się tego ukryć” - zaznaczyła. 

„Wielokrotnie opozycja podnosi sprawę tego, że przecież oni już przeprowadzili ekshumacje. Ja, w kwestii ekshumacji mojego ojca, zostałam wtedy oszukana” - podkreśliła Wassermann. „Mówiono, że próbki będą badane na obecność materiałów wybuchowych, a gdy nie przychodziły wyniki, mówiono, że są planowane kolejne ekshumacje i wyniki będą wspólne. Okazało się, że tych wyników nie ma. Przytaknęli mi, gdy mówiłam, że zostałam oszukana, bo tych próbek nigdy nie pobrano i nie zbadano. Mimo uzgodnień nie przeprowadzono badań na wykrycie materiału wybuchowego i nie pobrano nawet próbek na tę okoliczność” - dodała.


ak/TelewizjaRepublika.pl 

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook