Jedynie prawda jest ciekawa


Wassermann: "Polacy giną w tym chaosie informacyjnym"

14.04.2015

Wydaje się, że doszliśmy już do takiego momentu, że jest konieczne śledcze ciało niezależne, obiektywne, które – miejmy nadzieję – nie będzie poddawane żadnym naciskom.

- Obserwujemy to śledztwo od początku i bunt narasta w nas z każdym miesiącem. Wydaje się, że doszliśmy już do takiego momentu, że jest konieczne śledcze ciało niezależne, obiektywne, które – miejmy nadzieję – nie będzie poddawane żadnym naciskom - mówi w rozmowie z Onet.pl Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna, który zginął w Smoleńsku.

- Polacy giną w tym chaosie informacyjnym - dodała.

Według niej śledztwem powinien zająć się jakiś organ zewnętrzny. 

- To powinno być forum międzynarodowe, wydelegowani być tam powinni eksperci z różnych krajów, oczywiście także z Polski. Powinno ono przeprowadzić śledztwo, zinwentaryzować to, co już do tej pory mamy zebrane, zbadać to jeszcze raz, powiedzieć co jeszcze jest konieczne, a potem wydać werdykt.

Dodaje, że klimat na arenie międzynarodowej wokół Smoleńska zmienił się. Ludzie na Zachodzie wiedzą już kim jest Putin, do czego jest zdolny. Powstała książka Jürgena Rotha.

Slaw/ "onet.pl"

[FOTO: M. Czutko]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook