Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: To, co robi Tusk, jest nieludzkie

14.03.2012

14 marca w Warszawie odbędzie się marsz przeciwników podwyższenia wieku emerytalnego. Emerytury są jedną z najistotniejszych kwestii dla milionów polskich rodzin – mówi portalowi Stefczyk.info lider stołecznego PiS Maciej Wąsik.

Stefczyk.info: 14 marca PiS organizuje marsz przeciwników podniesienia wieku emerytalnego. Dlaczego taka inicjatywa jest potrzebna?

Maciej Wąsik: Prawo i Sprawiedliwość zabiera głos w sprawach najważniejszych dla państwa polskiego. Uważamy, że marsz jest sprawą bardzo ważną, a emerytury są jedną z najistotniejszych kwestii dla milionów polskich rodzin. Zmiana zasad, szczególnie dla kobiet, jest drastyczna. W naszej ocenie jest więc dobry czas, by manifestować nasz brak zgody na takie rozwiązania.

Z czego on wynika?

Już obecnie w Polsce osoby po 50. roku życia mają bardzo trudną sytuację zawodową. Mamy najniższy w Europie wskaźnik zatrudnienia wśród osób po 50. roku życia. Zatrudnienie w tym sektorze jest minimalne. Niedopuszczalne jest więc, by Polacy musieli pracować do 67. roku życia. W praktyce będzie to oznaczało, że wiele osób będzie czekało na emeryturę żyjąc z zasiłków dla bezrobotnych. To, co robi Tusk, jest nieludzkie.

Kto w Pana ocenie powinien przyjść na marsz?

W mojej ocenie, wszyscy ciężko pracujący ludzie, którzy odkładają w ZUS czy OFE pieniądze na emeryturę. Oni dostają obecnie sygnał, że będą musieli pracować siedem lat dłużej, żeby cieszyć się spokojną starością.

Zmiany w emeryturach przedstawiane są jak reforma. To Pana zdaniem rzeczywiście jest reforma?

To nie jest żadna reforma. To nie jest zmiana sposobu zarządzania naszymi pieniędzmi. De facto jest to podwyższenie podatków, wprowadzenie kolejnej daniny publicznej.

Co ta propozycja mówi o polskich władzach? Na ile poważnie traktują one dobro obywateli?

Propozycja Donalda Tuska pokazuje, że jest on oderwany od rzeczywistości, od problemów ludzi. Obecnie chce wyjść na twardego reformatora. Jednak naprawdę dostosowuje przepisy do standardów europejskich, by mieć w przyszłości szansę na ważne stanowisko w UE. Uważam, że zmiany emerytalne nie są obliczone na to, by polepszyć sytuację w kraju. Jest to tylko i wyłącznie element budowania kariery Tuska w strukturach europejskich.

Rozmawiał saż
[fot. Solidarnosc.org.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook