Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: Służby zostały złamane

30.11.2012

O kolejnym ataku "Gazety Wyborczej" na CBA oraz sytuacji w służbach portal Stefczyk.info rozmawia z byłym wiceszefem Biura Maciejem Wąsikiem, radnym PiS w Warszawie.

Stefczyk.info: Gazeta Wyborcza po raz kolejny szuka nieprawidłowości w CBA. Publikuje wywiad, jakiego ponoć udzielił jej były oficer Biura, sugeruje, że w formacji działy się rzeczy niezgodne z przepisami i zasadami. Jak Pan to komentuje?

Maciej Wąsik: To jest odgrzewany kotlet. Sprawy nawet nie warto komentować. Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawę tego tekstu skierowało do prokuratury. Zdaniem CBA doszło do ujawnienia informacji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu oficerów Biura. Ja się nie doszukałem w rozmowie z funkcjonariuszem CBA żadnych informacji, które świadczyłyby o łamaniu zasad czy regulacji związanych z działaniem służb. Ten tekst jest ewidentnie naciągany i w mojej ocenie nie jest przypadkiem, że ten artykuł się pojawia właśnie dziś.

Dlaczego CBA i jego działanie sprzed kilku lat wciąż wywołuje takie emocje i agresję w "GW"?

CBA za czasów Mariusza Kamińskiego była wrogiem numer jeden elit III RP. Formacja naruszała bowiem ład elit i dlatego jest tak znienawidzona. "Gazeta Wyborcza" udowadnia to niemal przy każdej okazji. Sądzę, że ten artykuł nie wywoła żadnych reperkusji. To jest ograny i odgrzewany temat. Sądzę, że to już nie interesuje ludzi.

Co dzieje się dziś w służbach, co dzieje się w CBA?

Ja widzę przede wszystkim wielką bierność służb. Służby omijają wiele tematów. Znów okazuje się, że są tematy tabu w polskich specsłużbach. Są zakazane rewiry, w które służby nie chcą wchodzić. A one powinny przecież ścigać przestępczość. Taka jest moja opinia. To jest niezwykle niepokojące. Służby zostały złamane. CBA obecne to nie jest ta sama formacja, co za czasów Mariusza Kamińskiego. Są sprawy, których Biuro boi się dotykać. Dzieje się to, ponieważ w CBA wiedzą, że mogą dostać za to po łapach.

Rozmawiał TK
[Fot. Cba.gov.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook