Jedynie prawda jest ciekawa

Wąsik: Służby zostały złamane

30.11.2012

O kolejnym ataku "Gazety Wyborczej" na CBA oraz sytuacji w służbach portal Stefczyk.info rozmawia z byłym wiceszefem Biura Maciejem Wąsikiem, radnym PiS w Warszawie.

Stefczyk.info: Gazeta Wyborcza po raz kolejny szuka nieprawidłowości w CBA. Publikuje wywiad, jakiego ponoć udzielił jej były oficer Biura, sugeruje, że w formacji działy się rzeczy niezgodne z przepisami i zasadami. Jak Pan to komentuje?

Maciej Wąsik: To jest odgrzewany kotlet. Sprawy nawet nie warto komentować. Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawę tego tekstu skierowało do prokuratury. Zdaniem CBA doszło do ujawnienia informacji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu oficerów Biura. Ja się nie doszukałem w rozmowie z funkcjonariuszem CBA żadnych informacji, które świadczyłyby o łamaniu zasad czy regulacji związanych z działaniem służb. Ten tekst jest ewidentnie naciągany i w mojej ocenie nie jest przypadkiem, że ten artykuł się pojawia właśnie dziś.

Dlaczego CBA i jego działanie sprzed kilku lat wciąż wywołuje takie emocje i agresję w "GW"?

CBA za czasów Mariusza Kamińskiego była wrogiem numer jeden elit III RP. Formacja naruszała bowiem ład elit i dlatego jest tak znienawidzona. "Gazeta Wyborcza" udowadnia to niemal przy każdej okazji. Sądzę, że ten artykuł nie wywoła żadnych reperkusji. To jest ograny i odgrzewany temat. Sądzę, że to już nie interesuje ludzi.

Co dzieje się dziś w służbach, co dzieje się w CBA?

Ja widzę przede wszystkim wielką bierność służb. Służby omijają wiele tematów. Znów okazuje się, że są tematy tabu w polskich specsłużbach. Są zakazane rewiry, w które służby nie chcą wchodzić. A one powinny przecież ścigać przestępczość. Taka jest moja opinia. To jest niezwykle niepokojące. Służby zostały złamane. CBA obecne to nie jest ta sama formacja, co za czasów Mariusza Kamińskiego. Są sprawy, których Biuro boi się dotykać. Dzieje się to, ponieważ w CBA wiedzą, że mogą dostać za to po łapach.

Rozmawiał TK
[Fot. Cba.gov.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook