Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: PO ma dużo do ukrycia

25.08.2012

O problemach komunikacyjnych Warszawy i efektach rządzenia Hanny Gronkiewicz-Waltz portal Stefczyk.info rozmawia z Maciejem Wąsikiem z warszawskiego PiS.

Stefczyk.info: W wyniku zalania stacji metra Powiśle, na budowanej II linii metra, zawaleniem grozi stołeczny tunel na Wisłostradzie oraz Centrum Nauki Kopernik. Warszawiacy przeżywają obecnie katastrofę komunikacyjną. O czym to wszystko świadczy?

Maciej Wąsik: Ta sytuacja świadczy o niekompetencji Platformy Obywatelskiej, rządzącej stolicą i fatalnym stanie jej inwestycji. Śledząc informacje medialne można przyjąć, że tej katastrofy można było uniknąć. Nie jestem geologiem, więc opieram się jedynie na opiniach ekspertów. Bazując na tym, co słyszałem w mediach, wydaję mi się, że można było wybrać inną metodę drążenia tunelu pod tunelem. Ta sprawa do również dowód arogancji PO. Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała budowę II linii metra w 2010 roku. Obecnie mamy rok 2012 i metra nie ma. Jestem przekonany, że do końca swojej kadencji Gronkiewicz-Waltz nie da rady zbudować II linii metra. Nie sądzę nawet, by była w stanie zapewnić jej przejezdność. Ta tragiczna sytuacja obnaża skalę nieprofesjonalizmu obecnej ekipy.

Jaką Warszawę zostawi po sobie Hanna Gronkiewicz-Waltz?

Warszawę w chaosie. Wszystko wskazuje na to, że chaos komunikacyjny będzie się zwiększał. Na początku było Euro, było więc wytłumaczenie, była dodatkowo budowa metra. Można było zacisnąć zęby i wytrzymać, ale w momencie, gdy w wyniku nieudolności wykonawcy czy inwestora dzieją się takie rzeczy, to woła o pomstę do nieba.

Będziecie się Państwo zajmowali tą sprawą?

W czwartek ma się odbyć Rada Warszawy. Myśmy wnosili, by punkt dotyczący warszawskiego metra znajdował się na początku sesji. Chcieliśmy przyjąć informację prezydent Warszawy na ten temat i mieć możliwość zadania pytań. Jednak PO nie zgodziła się na to. Oni mają zdaje się dużo do ukrycia w tej sprawie. Nie chcą o tym rozmawiać i odsuwają ten temat od siebie. Spotka ich za to kara.

Sprawa tunelu to kolejny cios w budżet Warszawy. Sytuacja jest coraz gorsza, o czym Pan również mówił wielokrotnie. Niepokojące doniesienia w związku z sytuacją budżetową płyną z warszawskiego szpitala praskiego. Jeden z pracowników mówi, że placówka jest prywatyzowana, właśnie z racji finansowych

Warszawa zaczęła już sprzedawać swoje srebra rodowe. Sprzedano SPEC, teraz wygląda na to, że władze stolicy szykują się do prywatyzacji wodociągów. Jednak prywatyzacja szpitali to jeszcze większe zagrożenie. Prywatny szpital będzie musiał stawiać na zysk. Dobro pacjenta nie będzie priorytetem. To często jest rozbieżne. Państwo tymczasem musi dysponować siecią publicznych szpitali, które zapewnią opiekę zdrowotną Polakom. Będziemy się przeciwstawiać procesom prywatyzacyjnym szpitali. Każdym szpitalem można dobrze zarządzać. Jest wiele przykładów publicznych placówek, które są w dobrej kondycji i nie mają długów. Szpital praski być może był źle zarządzany. Do niedawna zajmował się tym człowiek związany z SLD. On zadłużył tę placówkę.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook