Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: Nie mogło być innego wyroku

16.05.2012

Na karę 3 lat więzienia Sąd Okręgowy w Warszawie skazał byłą posłankę PO Beatę Sawicką. Uznał ją winną płatnej protekcji oraz przyjęcia łapówki. Z kolei na 2 lata więzienia w zawieszeniu sąd skazał też byłego burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego. O komentarz do tego wyroku poprosiliśmy Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA, które rozpracowało i ujawniło aferę Sawickiej.

Przede wszystkim cieszę się, że ten proces już się skończył. Wydaje się, że nie było możliwości, żeby zapadły inne niż skazujące wyroki. Byłem o tym od początku przekonany i tak też uznał sąd. To z pewnością są surowe wyroki, bo 3 lata bezwzględnego więzienia dla posłanki Sawickiej to jest niewątpliwie surowy wyrok - myślałem, że może być trochę mniejszy.

Pewnie będą odwołania, ale nie obawiam się, żeby Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok. Jest to sprawa tak ewidentna, że po dogłębnym rozpoznaniu myślę, każdy sąd podtrzyma ten wyrok.

Wyrok ten też potwierdza, że wszystkie nasze działania były zgodne z prawem. Dlatego czuję z tego powodu satysfakcję - nie czuję satysfakcji z wyroku, bo to nie o to chodzi - czuję satysfakcję, że wszystkie nasze działania były legalne i sąd to potwierdził.

Wbrew temu, co mówi sama Sawicka i tego co w dalszym ciągu mówią posłowie PO, jakoby CBA sprowokowało tę aferę i działało nielegalnymi metodami - prokuratura i to wielokrotnie badała z zawiadomienia Sawickiej wszystkie nasze działania i stwierdziła, że były one zgodne z prawem. Wiadomo było o tym wcześniej, ale myślę, że dopiero teraz, po tym wyroku skazującym, będzie można o tym mówić głośno i wyraźnie, że z naszej strony wszystko było w porządku.

not. zrk
[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook