Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: Inna twarz posła Ryfińskiego

28.04.2014

Rozmowa z radnym PiS w Warszawie, Maciejem Wąsikiem.

Stefczyk.info: - Poseł Twojego Ruchu Armand Ryfiński w swoim ostatnim spocie uderza w antykościelne tony. Pan na swoim profilu na Facebooku przypomina udział jego syna w przedszkolnych jasełkach. Poseł ma drugą twarz?

Maciej Wąsik: Mój syn chodził z synem Armanda Ryfińskiego do jednej grupy w przedszkolu. Był bardzo miłym chłopcem. Przedszkole było placówką publiczną, a kadra przykładała dużą wagę do tradycyjnego wychowania. Zaznaczano więc każde święta, była celebracja Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowywały m.in. jasełka w grudniu. Mój syn i syn pana Ryfińskiego również w nich uczestniczyli. A jak wiadomo, rodzice są zapraszani na takie występy, więc byłem na nich obecny.

Poseł Ryfiński też? Kogo grał jego syn?

Poseł Armand Ryfiński też przyszedł. Była szopka, Matka Boska, pastuszkowie (mój syn grał jednego z nich), był św. Józef i Herod. Tym ostatnim był właśnie młody Ryfiński.

Tata był zadowolony?

Pamiętam zachowanie pana Ryfińskiego. Bardzo się cieszył, biegał z aparatem, fotografował, wyglądał na zadowolonego. Nie wykazywał żadnych obiekcji, nie walczył, by jego dziecko nie uczestniczyło w takich praktykach. A to przecież było przedstawienie oparte na tradycji chrześcijańskiej.

I to mu nie przeszkadzało.

Dlatego nie wierzę, że jest taki antyklerykalny. To jego cyniczna poza. Wydaję mi się, że ten człowiek w swoim życiu prywatnym pewne wartości kultywuje, a przynajmniej kultywował.

Nie krytykował nigdy, na zebraniach czy przy innych okazjach, życia wewnętrznego przedszkola?

Nie, na tym tle nie było słychać żadnych uwag z jego strony.

Cała partia może być przepełniona takimi cynicznymi ludźmi?

Tego nie wiem, trudno to ocenić. Sądzę, że w przypadku Armanda Ryfińskiego mamy do czynienia z pozą. On znalazł dla siebie pewną niszę i w sposób cyniczny prowadzi swoje działania. To jest ohydne, wręcz przyprawia o wymioty. A jego spot, o którym wspomniał pan na początku, był żenujący.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

[Fot. Ryfinski.pl]

Warto poczytać

 1. 1270restauracjyjha 24.01.2018

  Prowokacja, czy głupota? Polskie dania z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Drut kolczasty, kwiaty i „polskie menu” – tak jedna z włoskich restauracji postanowiła uczcić obchodzony 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

 2. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 3. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 4. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 5. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 6. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 7. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 8. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook