Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: Inna twarz posła Ryfińskiego

28.04.2014

Rozmowa z radnym PiS w Warszawie, Maciejem Wąsikiem.

Stefczyk.info: - Poseł Twojego Ruchu Armand Ryfiński w swoim ostatnim spocie uderza w antykościelne tony. Pan na swoim profilu na Facebooku przypomina udział jego syna w przedszkolnych jasełkach. Poseł ma drugą twarz?

Maciej Wąsik: Mój syn chodził z synem Armanda Ryfińskiego do jednej grupy w przedszkolu. Był bardzo miłym chłopcem. Przedszkole było placówką publiczną, a kadra przykładała dużą wagę do tradycyjnego wychowania. Zaznaczano więc każde święta, była celebracja Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowywały m.in. jasełka w grudniu. Mój syn i syn pana Ryfińskiego również w nich uczestniczyli. A jak wiadomo, rodzice są zapraszani na takie występy, więc byłem na nich obecny.

Poseł Ryfiński też? Kogo grał jego syn?

Poseł Armand Ryfiński też przyszedł. Była szopka, Matka Boska, pastuszkowie (mój syn grał jednego z nich), był św. Józef i Herod. Tym ostatnim był właśnie młody Ryfiński.

Tata był zadowolony?

Pamiętam zachowanie pana Ryfińskiego. Bardzo się cieszył, biegał z aparatem, fotografował, wyglądał na zadowolonego. Nie wykazywał żadnych obiekcji, nie walczył, by jego dziecko nie uczestniczyło w takich praktykach. A to przecież było przedstawienie oparte na tradycji chrześcijańskiej.

I to mu nie przeszkadzało.

Dlatego nie wierzę, że jest taki antyklerykalny. To jego cyniczna poza. Wydaję mi się, że ten człowiek w swoim życiu prywatnym pewne wartości kultywuje, a przynajmniej kultywował.

Nie krytykował nigdy, na zebraniach czy przy innych okazjach, życia wewnętrznego przedszkola?

Nie, na tym tle nie było słychać żadnych uwag z jego strony.

Cała partia może być przepełniona takimi cynicznymi ludźmi?

Tego nie wiem, trudno to ocenić. Sądzę, że w przypadku Armanda Ryfińskiego mamy do czynienia z pozą. On znalazł dla siebie pewną niszę i w sposób cyniczny prowadzi swoje działania. To jest ohydne, wręcz przyprawia o wymioty. A jego spot, o którym wspomniał pan na początku, był żenujący.

Rozmawiał Stanisław Żaryn

[Fot. Ryfinski.pl]

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook