Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik dla Stefczyk.info: „Głęboko nie zgadzam się z tym wyrokiem”

30.03.2015

Wraz z Mariuszem Kamińskim na dzisiejszym posiedzeniu warszawskiego sądu na trzy lata więzienia skazano także Macieja Wąsika. Byłego wiceszefa CBA poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

Wraz z Mariuszem Kamińskim na dzisiejszym posiedzeniu warszawskiego sądu na trzy lata więzienia skazano także Macieja Wąsika. Byłego szefa CBA także uznano za winnego przekroczenia uprawnień przy „aferze gruntowej” w 2007 r. 

„Pan Mariusz Kamiński wystosował oświadczenie, zgadzam się z nim całkowicie. Szczególnie ze słowami o ty, że „dzisiejszy wyrok godzi w elementarne poczucie sprawiedliwości. Jest kuriozalny, rażąco niesprawiedliwy i niezrozumiały”. Przypomnę dla porządku, że inny skład tego samego sądu rejonowego umorzył to postępowanie z powodu braku cech przestępstwa. Głęboko nie zgadzam się z tym wyrokiem, faktycznie jest kuriozalny” - powiedział Wąsik.

„Od siebie mogę dodać tyle, że wolę być skazany razem z Mariuszem Kamińskim, niż być uniewinnionym z posłanką Sawicką” - powiedział były szef CBA komentując sądowo-polityczną rzeczywistość.

Wąsik nie mógł być obecny na posiedzeniu sądu podczas odczytywania wyroku i uzasadnienia, z którym teraz niezwłocznie będzie chciał się zapoznać. Wtedy będzie szerzej komentował sprawę. Pewnym jest natomiast to, że Maciej Wąsik odwoła się od dzisiejszego wyroku do sądy wyższej instancji.

run

fot. YouTube/VOD GP

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook