Jedynie prawda jest ciekawa

Wąsik dla Stefczyk.info: „Głęboko nie zgadzam się z tym wyrokiem”

30.03.2015

Wraz z Mariuszem Kamińskim na dzisiejszym posiedzeniu warszawskiego sądu na trzy lata więzienia skazano także Macieja Wąsika. Byłego wiceszefa CBA poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

Wraz z Mariuszem Kamińskim na dzisiejszym posiedzeniu warszawskiego sądu na trzy lata więzienia skazano także Macieja Wąsika. Byłego szefa CBA także uznano za winnego przekroczenia uprawnień przy „aferze gruntowej” w 2007 r. 

„Pan Mariusz Kamiński wystosował oświadczenie, zgadzam się z nim całkowicie. Szczególnie ze słowami o ty, że „dzisiejszy wyrok godzi w elementarne poczucie sprawiedliwości. Jest kuriozalny, rażąco niesprawiedliwy i niezrozumiały”. Przypomnę dla porządku, że inny skład tego samego sądu rejonowego umorzył to postępowanie z powodu braku cech przestępstwa. Głęboko nie zgadzam się z tym wyrokiem, faktycznie jest kuriozalny” - powiedział Wąsik.

„Od siebie mogę dodać tyle, że wolę być skazany razem z Mariuszem Kamińskim, niż być uniewinnionym z posłanką Sawicką” - powiedział były szef CBA komentując sądowo-polityczną rzeczywistość.

Wąsik nie mógł być obecny na posiedzeniu sądu podczas odczytywania wyroku i uzasadnienia, z którym teraz niezwłocznie będzie chciał się zapoznać. Wtedy będzie szerzej komentował sprawę. Pewnym jest natomiast to, że Maciej Wąsik odwoła się od dzisiejszego wyroku do sądy wyższej instancji.

run

fot. YouTube/VOD GP
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook