Jedynie prawda jest ciekawa

Wąsik: Aferę tasmową rozkręcili politycy PO

26.09.2015

"Rozkręcili ją politycy PO przez swoją arogancję i pewność siebie a także polskie służby specjalne, które nie potrafiły zapewnić im podstawowej ochrony kontrwywiadowczej".

Maciej Wąsik w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” odniósł się do uzasadnienia skazującego Mariusza Kamińskiego i m.in. jego. Miało być ono przygotowane w lipcu, potem termin został przedłużony do 30 września. „Ciągłe przedłużanie terminu wydania uzasadnienia pozostawia osoby, które zostały przez sąd skazane, jak Mariusz Kamiński czy ja, w pozycji dość bezradnej wobec wyroku, który zapadł w tej sprawie”- mówi Wąsik i dodaje, że na chwilę obecną są osobami, które nie mają możliwości obrony.

Zapytany, czy wyrok może być naciągany i stąd taki problem z jego uzasadnieniem, nie wyklucza takiej możliwości. „Obawiam się niestety, że jeśli już się pojawi to uzasadnienie, nie dotrze ono pierwsze do naszych adwokatów, czy do nas osobiście, ale pojawi się na łamach „Gazety Wyborczej”, która będzie cytowała jego co bardziej pikantne kawałki”- czytamy w „Naszym Dzienniku”. W rozmowie pojawiła się również kwestia Pawła Wojtunika, obecnego szefa CBA. Wąsik stwierdził, że dał się poznać, jako polityk, uczestnik gry politycznej,  a nie jako szef służby specjalnej.

„Wiemy, że CBA pozyskało nagrania afery taśmowej, których nie znamy. Do dziś Paweł Wojtunik jest depozytariuszem tej wiedzy. Być może wykorzystuje to do prowadzenia swojej gry a na pewno daje mu to duże możliwości”. Maciej Wąsik w „Naszym Dzienniku” mówił również, że według niego to nie kelnerzy stoją za aferą taśmową, ale „rozkręcili ją politycy Platformy Obywatelskiej przez swoją arogancję i pewność siebie a także polskie służby specjalne, które nie potrafiły zapewnić im podstawowej ochrony kontrwywiadowczej. Na zakończenie wywiadu, rozmówca wspomniał o kryzysie imigracyjnym. Wąsik podkreślił, że nie wierzy, aby polskie służby umiały wyłuskać imigrantów ekonomicznych od ludzi, którzy naprawdę uciekają przed wojną.

"Nasz Dziennik"/es

fot.YouTube

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook