Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: Aferę tasmową rozkręcili politycy PO

26.09.2015

"Rozkręcili ją politycy PO przez swoją arogancję i pewność siebie a także polskie służby specjalne, które nie potrafiły zapewnić im podstawowej ochrony kontrwywiadowczej".

Maciej Wąsik w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” odniósł się do uzasadnienia skazującego Mariusza Kamińskiego i m.in. jego. Miało być ono przygotowane w lipcu, potem termin został przedłużony do 30 września. „Ciągłe przedłużanie terminu wydania uzasadnienia pozostawia osoby, które zostały przez sąd skazane, jak Mariusz Kamiński czy ja, w pozycji dość bezradnej wobec wyroku, który zapadł w tej sprawie”- mówi Wąsik i dodaje, że na chwilę obecną są osobami, które nie mają możliwości obrony.

Zapytany, czy wyrok może być naciągany i stąd taki problem z jego uzasadnieniem, nie wyklucza takiej możliwości. „Obawiam się niestety, że jeśli już się pojawi to uzasadnienie, nie dotrze ono pierwsze do naszych adwokatów, czy do nas osobiście, ale pojawi się na łamach „Gazety Wyborczej”, która będzie cytowała jego co bardziej pikantne kawałki”- czytamy w „Naszym Dzienniku”. W rozmowie pojawiła się również kwestia Pawła Wojtunika, obecnego szefa CBA. Wąsik stwierdził, że dał się poznać, jako polityk, uczestnik gry politycznej,  a nie jako szef służby specjalnej.

„Wiemy, że CBA pozyskało nagrania afery taśmowej, których nie znamy. Do dziś Paweł Wojtunik jest depozytariuszem tej wiedzy. Być może wykorzystuje to do prowadzenia swojej gry a na pewno daje mu to duże możliwości”. Maciej Wąsik w „Naszym Dzienniku” mówił również, że według niego to nie kelnerzy stoją za aferą taśmową, ale „rozkręcili ją politycy Platformy Obywatelskiej przez swoją arogancję i pewność siebie a także polskie służby specjalne, które nie potrafiły zapewnić im podstawowej ochrony kontrwywiadowczej. Na zakończenie wywiadu, rozmówca wspomniał o kryzysie imigracyjnym. Wąsik podkreślił, że nie wierzy, aby polskie służby umiały wyłuskać imigrantów ekonomicznych od ludzi, którzy naprawdę uciekają przed wojną.

"Nasz Dziennik"/es

fot.YouTube

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook