Jedynie prawda jest ciekawa


Wąsik: Aferę tasmową rozkręcili politycy PO

26.09.2015

"Rozkręcili ją politycy PO przez swoją arogancję i pewność siebie a także polskie służby specjalne, które nie potrafiły zapewnić im podstawowej ochrony kontrwywiadowczej".

Maciej Wąsik w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” odniósł się do uzasadnienia skazującego Mariusza Kamińskiego i m.in. jego. Miało być ono przygotowane w lipcu, potem termin został przedłużony do 30 września. „Ciągłe przedłużanie terminu wydania uzasadnienia pozostawia osoby, które zostały przez sąd skazane, jak Mariusz Kamiński czy ja, w pozycji dość bezradnej wobec wyroku, który zapadł w tej sprawie”- mówi Wąsik i dodaje, że na chwilę obecną są osobami, które nie mają możliwości obrony.

Zapytany, czy wyrok może być naciągany i stąd taki problem z jego uzasadnieniem, nie wyklucza takiej możliwości. „Obawiam się niestety, że jeśli już się pojawi to uzasadnienie, nie dotrze ono pierwsze do naszych adwokatów, czy do nas osobiście, ale pojawi się na łamach „Gazety Wyborczej”, która będzie cytowała jego co bardziej pikantne kawałki”- czytamy w „Naszym Dzienniku”. W rozmowie pojawiła się również kwestia Pawła Wojtunika, obecnego szefa CBA. Wąsik stwierdził, że dał się poznać, jako polityk, uczestnik gry politycznej,  a nie jako szef służby specjalnej.

„Wiemy, że CBA pozyskało nagrania afery taśmowej, których nie znamy. Do dziś Paweł Wojtunik jest depozytariuszem tej wiedzy. Być może wykorzystuje to do prowadzenia swojej gry a na pewno daje mu to duże możliwości”. Maciej Wąsik w „Naszym Dzienniku” mówił również, że według niego to nie kelnerzy stoją za aferą taśmową, ale „rozkręcili ją politycy Platformy Obywatelskiej przez swoją arogancję i pewność siebie a także polskie służby specjalne, które nie potrafiły zapewnić im podstawowej ochrony kontrwywiadowczej. Na zakończenie wywiadu, rozmówca wspomniał o kryzysie imigracyjnym. Wąsik podkreślił, że nie wierzy, aby polskie służby umiały wyłuskać imigrantów ekonomicznych od ludzi, którzy naprawdę uciekają przed wojną.

"Nasz Dziennik"/es

fot.YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook