Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha wyśmiewa reakcję UE na terroryzm

25.03.2016

Łukasz Warzecha w prześmiewczym felietonie w "Super Expressie" przyznaje, że tak ostrej reakcji na ostatnie wydarzenia w Brukseli ze strony Unii Europejskiej się nie spodziewał.

Publicysta w punktach przedstawia plan działań UE, do którego "dzięki kontaktom udało mu się dotrzeć". 

Rozpoczyna od zapowiedzi Michała Boniego, który pracuje nad dyrektywą antyterrorystyczną. "Dyrektywa jednoznacznie i stanowczo potępi terroryzm, a ponadto dokonywanie ataków bombowych zostanie surowo zakazane pomiędzy godz. 22 a 7 rano ze względu na możliwe przekroczenie unijnych norm hałasu. Konstruowanie bomb nie będzie możliwe z wykorzystaniem materiałów nieposiadających unijnego certyfikatu" - kpi publicysta.

Ponadto unijni ministrowie mają dbać o to, by media były ścigane za przejaw islamofobii i nienawiści rasowej i obciążane wysokimi karami za sugerowanie, że za zamachami stoją "Arabowie" bądź "muzułmanie".

Warzecha "zdradza" także kolejny punkt planu. Chodzi o powołanie programu pomocy psychologicznej dla obywateli im. Federiki Mogherini. "W jego ramach poszkodowani, ich rodziny i rodziny ofiar, a także zwykli obywatele uzyskają możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji, podczas których dowiedzą się, jak walczyć ze złymi uczuciami względem imigrantów, muzułmanów i sprawców zamachów. W ramach terapii będą kolorować kredkami wizerunki osób odmiennych kulturowo".

Wśród strategicznego planu miałoby się znaleźć także drukowanie komiksu edukacyjnego dla muzułmanów przebywających w Europie, który potępiałby odpalanie bomb, a także zgodnie z dyrektywą Elżbiety Bieńkowskiej o dostępie do broni "wszyscy prywatni zarejestrowani właściciele broni (wliczając w to broń alarmową, paralizatory i ręczne miotacze gazu) będą musieli ją zdać bez odszkodowania". Także policja, aby nie prowokować osób odmiennych kulturowo, będzie musiała obejść się bez broni.

Ponadto mieszkańcy m.in. brukselskiej dzielnicy Maelbeek  będą uczeni wartości takich jak tolerancja, otwartość i multikulturowość. Ostatnim założeniem jest nominowanie do Pokojowej Nagrody Nobla Angeli Merkel wraz ze schwytanym w ostatnim tygodniu nazywanym "mózgiem" zamachów w Paryżu - Salahemem Abdeslamem.

Na koniec publicysta zaznacza, że nie bierze odpowiedzialności, jeśli choć jeden punkt zostanie zrealizowany w rzeczywistości.

lap/Super Express

[fot. PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook