Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Tusk nie ma już asa w rękawie

16.02.2013

Według sondażu TNS Polska, przeprowadzonego wkrótce po odtrąbieniu przez Donalda Tuska sukcesu w Brukseli, Platformie ubyło 7 proc. zwolenników. O spadających notowaniach rządzącej partii rozmawiamy z publicystą „Faktu” Łukaszem Warzechą.

Stefczyk.info: Dlaczego PO nie pomaga już nawet krojenie tortu z pieniędzy?

Łukasz Warzecha: Niewykluczone, że efekt propagandowy brukselskich ustaleń nie zdążył się jeszcze odbić w sondażu. Zaskakuje mnie jednak wyjątkowa, jak na Platformę, niemrawość w wykorzystywaniu tego względnego sukcesu w sensie medialnym. Nie jestem więc pewien, czy to się jeszcze jednak nie odbije jakąś zwyżką dla Platformy, gdyby udało się rządowi zrobić skuteczną kampanię.

Może po prostu coraz mniej ludzi wierzy w sukcesy ogłaszane przez premiera Tuska?

Widać coraz poważniejszy efekt zmęczenia rządami PO. Są różne próby wyrwania się z tej spirali, pokazania, że działacze Platformy nadal trzymają rękę na pulsie i dyktują warunki gry. Te zabiegi okazują się jednak coraz mniej skuteczne.

Objazd kraju tuskobusem też nie pomoże?

Paradoksalnie może nawet zaszkodzić. Jeżeli wyborcy uznają, że jest to kolejna sztuczka, którą chce się ich oszukać – a coraz częściej tak postrzegają działania rządu – zamiast wziąć akcję premiera za dobrą monetę, mogą się poważnie zirytować.

Zapowiada się dalszy spadek notowań PO?


Tendencja wskazuje postępującą erozję poparcia dla Platformy. Ekipa Tuska nie ma już żadnego asa w rękawie. Ostatnim asem były fundusze europejskie. Jeżeli to im nie pomoże, to nic im już nie pomoże. Ani sztuczki z wymianami ministrów, ani kozły ofiarne, ani objazdy po Polsce.

JKUB

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook