Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: To był pokaz socjotechniki

04.01.2012

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej skomentował protest lekarzy, którzy nie zgadzają się na zmiany dot. wypisywania recept. Szczególnie nie podoba im się możliwość karania lekarzy za wypisywanie recept na leki refundowane pacjentom, nie uprawnionym do refundacji. Konferencję prasową szefa rządu komentuje dla Stefczyk.info Łukasz Warzecha:

Konferencja premiera to był popis typowej dla Donalda Tuska socjotechniki. Czego można było się dowiedzieć z tego wystąpienia? Tego, że ustawa działa dobrze, a jedynym problemem jest protest lekarzy. Gdyby nie oni, nie byłoby problemów. Premierowi umknęło np. to, które leki są refundowane, a które nie są, czy kwestia skasowania możliwości sprzedawania leków w promocji. Te sprawy są bardzo ważne dla pacjentów. Jednak dla premiera te problemy nie istnieją. Jest tylko protest lekarzy.

Premier w czasie swojej wypowiedzi stosował prymitywne zagranie socjotechniczne. Wielokrotnie powtarzał, że za protestem stoi chęć wygody i komfortu pracy lekarzy, że oni chcą po prostu mieć łatwiej. Jest jasne, czemu służy to zagranie. Ono ma wpoić słuchaczom i odbiorcom, że jedyną przyczyną protestu jest chęć wygodnictwa. I w ramach dążenia do wygody lekarze fundują pacjentom straszne cierpienia. Ten przekaz większość mediów w sposób bezrefleksyjny przekaże opinii publicznej. Taki był cel używania takich określeń.

Mnie premier kompletnie nie przekonał. Nie sądziłem, że mnie przekona, ani że przyzna się do jakiejkolwiek porażki. To jest rząd, który ma inne metody rozwiązywania problemów. Woli zrzucać je na innych. Premier z wyćwiczoną miną, która zawsze pojawia się, gdy Tusk się wścieka, pokazał się i powiedział, co miał do powiedzenia. To było kompletne odwrócenie kota ogonem. Skutek przestawił w miejsce przyczyny. To nie protest lekarzy jest skutkiem fatalnej ustawy, tylko całe zamieszanie jest wyłącznie skutkiem działania lekarzy.

Konferencja prasowa Donalda Tuska odbyła się w momencie, w którym przedstawiciele większości organizacji lekarskich byli obecni w Ministerstwie Zdrowia na negocjacjach z Bartoszem Arłukowiczem. To może być przypadek, ale podejrzewam, że nie jest. Ten rząd niczego tak dobrze nie planuje, jak swojego PR. Prawdopodobnie lekarze reagowaliby żywiołowo, gdyby oglądali na bieżąco wystąpienie premiera. Zobaczymy, co powiedzą, jak dowiedzą się po spotkaniu w resorcie o konferencji premiera.

not saż
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook