Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Sprawa podpisów Grasia zadziwia bezczelnością

21.03.2012

Zbyt dużo pracy w obronę Grasia włożył Donald Tusk, żeby miał się obecnie z tego wycofać – mówi portalowi Stefczyk.info publicysta Łukasz Warzecha.

Steczyk.info: Prokuratura uznała, że grafolog, który stwierdził, że Paweł Graś jako rzecznik rządu podpisywał dokumenty firmy Agremark, działał rzetelnie. Oznacza to, że minister złamał ustawę antykorupcyjną i skłamał publicznie. Powinien odejść?

Łukasz Warzecha: Ta sytuacja w sposób oczywisty powinna skutkować dymisją. Obecnie nie ma żadnych wątpliwości ws. mataczenia w śledztwie przez ministra Grasia. To nawet w przypadku osoby znacznie mniej eksponowanej niż Graś powinien być powód do dymisji. Pamiętam, że za dawnych czasów Donald Tusk wielokrotnie powtarzał, że odpowiedzialność karna odpowiedzialnością karną, a odpowiedzialność polityczna polega również na tym, że pewne osoby powinny się wycofywać czy zawieszać wykonywanie funkcji już gdy pojawiają się jakieś podejrzenia. To słuszna postawa, którą popieram.

W tym wypadku mamy już nie tylko podejrzenia

Tak, to znacznie poważniejsze. Mamy właściwie dowód, że Paweł Graś mówił nieprawdę. Zadziwiające jest to, że śledczy deklarują, że nie będzie w tej sprawie śledztwa. Prokuratura nie będzie prowadziła śledztwa ws. fałszywych zeznań. To jest dla mnie niepojęte i pokazuje, jak naprawdę niezależna jest wasza prokuratura.

Sądzi Pan, że do dymisji dojdzie?

Myślę, że nic się nie stanie. Zbyt dużo pracy w obronę Grasia włożył Donald Tusk, żeby miał się obecnie z tego wycofać. Wydaję się, że będziemy obserwować dalej rżnięcie głupa. Cała ta sprawa jest rżnięciem głupa.

Czy to kolejny dowód na coraz większą marginalizację znaczenia prawa w Polsce?

Ja nie mam jednak wątpliwości, czy my mamy do czynienia z jakąkolwiek nową jakością. Tak działał ten rząd od początku. Obecnie widać, że ten sposób podejścia do prawa się nasila, ale nie jest niczym nowym. Choć sprawa Pawła Grasia zadziwia bezczelnością.

Rozmawiał KL
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook