Jedynie prawda jest ciekawa

Warzecha: Słuchając expose popłakałem się ze śmiechu

02.10.2014

„Słuchałem tego expose i autentycznie popłakałem się ze śmiechu. Skondensowanie absurdalnych obietnic, spowodowało, że po prostu ogarnął mnie zdrowy śmiech” – mówił Łukasz Warzecha, publicysta „wSieci”.

Inny z gości TV Republika, Piotr Legutko przyznał, że „uderzyła go kwestia opłacania studiów zagranicznych polskich studentów zagranicą”. Zdaniem publicysty tygodnika Gość Niedzielny „to obrazuje pewien elementarny fakt, charakteryzujący ten rząd”. „Lekarze studiujący w Polsce mogą wyjeżdżać, a ktoś kto studiuje na Sorbonie będzie dofinansowany przez rząd i wrócić do kraju. To jest obchodzenie przeszkód i szukanie dróg na skróty, które nie są tym, z czym powinien mierzyć się rząd Rzeczypospolitej Polskiej” – tłumaczył Legutko.

„Logiczną konsekwencją tego, że Polacy chcą studiować zagranicą powinna być refleksja, jak podwyższać poziom edukacji” – stwierdził Łukasz Warzecha. Zdaniem publicysty ciekawa jest też zapowiedź urlopów rodzicielskich dla osób pracujących na umowie o dzieło oraz osób bezrobotnych. „Czekam na to w dużym napięciu” – dodał ze śmiechem Warzecha.

W opinii Łukasza Warzechy wystąpienie Ewy Kopacz było „jednym wielkim oskarżeniem rządów Donalda Tuska”.

ez,TV Republika
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook