Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: skrajne chamstwo się sprzedaje

23.06.2012

- Porządny człowiek nie poda tym dwóm gnojkom ręki - mówi nam Łukasz Warzecha. Oburzenie zachowaniem Jakuba Wojewódzkiego (na zdjęciu) i Michała Figurskiego wyraziło nawet MSZ Ukrainy żądając przeprosin.

 

Chodzi o tę rozmówkę na antenie Eska Rock:

 

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?

Figurski: No?

W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...

F: Kopnąłeś psa.

W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.

F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło.. Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.

W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.

F: Powiem Ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.

W: Eee... ja to nie wiem jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

 

Ten dialog dla Stefczyk.info komentuje publicysta "Faktu" Łukasz Warzecha

Chociaż po obu tych panach w zasadzie nie spodziewam się niczego innego, to jednak ten ostatni ich występ o Ukrainkach jakoś szczególnie mnie dotknął. Może dlatego, że sam korzystam z usług pani z Ukrainy, która jest z nami od ponad roku. Mamy do niej bardzo duże zaufanie, robi bardzo dobrą robotę i darzymy ją bardzo dużym szacunkiem. Znamy też jej ciężką sytuację w domu, bo to na ogół o to chodzi, jeżeli Ukraińcy, a zwłaszcza Ukrainki przyjeżdżają do Polski. To są zwykle bardzo solidne osoby, którym za tę wykonywaną pracę należy się naprawdę duży szacunek.

To, co te dwa gnojki powiedziały, jest więcej niż chamstwem. To jest obelga i pogarda na takim poziomie, że nie tylko utracili wszelką zdolność honorową, ale powiedziałbym nawet, że porządny człowiek nie poda im ręki.

Każdy, kto im tę rękę poda, każdy, kto się będzie przyznawał do znajomości z nimi, zwyczajnie podpisuje się pod tym, co powiedzieli.

Przykre jest to, że dwóch takich pajaców jest w stanie wciąż przyciągać słuchaczy. Znaczy to, że są ludzie, którym podoba się, co oni robią i mówią. Skrajne chamstwo się sprzedaje.

Niestety wiele nie da się z nimi zrobić, skoro szef radia, w którym mają swój program, uważa, że nic się nie stało i przedstawia jakieś absurdalne, pokrętne tłumaczenia. Mówienie, że mieli oni odgrywać to, co myśli przeciętny Polak, znaczy, że ma się bardzo złe zdanie o Polakach.

Ich ostatnie zachowanie trudno podciągnąć pod jakiś artykuł kodeksu karnego. Z kolei w przypadku Alvina Gajadhura artykuł jest, natomiast ja mam wątpliwości, czy zastosowanie go nie obróci się kiedyś przeciwko wolności słowa. To moja stała wątpliwość, którą we różnych tekstach wyrażałem.

Ale, co ciekawe, trzeba zwrócić uwagę na reakcję tzw. salonu, bo przeciecz obaj ci panowie Wojewódzki i Wice-wojewódzki są pupilkami salonu. Kolejny raz naruszyli normy, do których oficjalnie ten salon jest bardzo przywiązany. Za pierwszym razem była to wypowiedź szydząca z pewnych rasowych stereotypów. Na słowo „rasizm” salon dostaje piany na ustach, ale jak się okazuje, tylko wtedy, gdy tego typu zachowania pojawiają się po tej niesłusznej stronie.

Teraz z kolei jest wypowiedź ewidentnie skierowaną przeciwko kobietom w ogóle, a Ukrainkom w szczególności, czyli – jak rozumiem – powinny ostro zareagować feministki. Czekam na tę reakcję np. Krytyki Politycznej, ale jej jakoś na rasie nie widzę. Może się mylę – może już pojawił się na jej stronach zdecydowany tekst np. Cezarego Michalskiego albo Kingi Dunin potępiający obu panów. Nic o tym jeszcze nie słyszałem. Mamy paradoks. Salon wpada we własne sidła, a rewolucja zjada własne dzieci.  

Apeluję, by każdy porządny człowiek zupełnie niezależnie od tego, jakie ma polityczne sympatie, w imię pewnego standardu traktowania siebie nawzajem, powinien obie te persony obłuczyć ostracyzmem na ile to jest możliwe. Nie słuchać, nie oglądać, ewentualnie dołączyć do jakiejś grupy na Facebooku wyrażającej swój sprzeciw. Niezgoda na tego typu język i zachowania powinna być wspólna dla wszystkich, niezależnie od tego, czy popierają PiS, Platformę, czy polityka ich nie interesuje.

W kontekście ostatniej wypowiedzi i tego niebywałego chamstwa – a w zasadzie skrajnej żulii – ciekawy jestem, co ma do powiedzenia np. pani minister Mucha, która sama kazała się tytułować ministrą. Chyba miała jakiś wpływ na to, kto prowadzi inaugurację Euro. Być może jakiś dziennikarz zapyta ją na najbliższej konferencji prasowej, czy nie ma poczucia kaca z powodu tego, że pan F, prowadził tę imprezę, a teraz mówi takie rzeczy o ukraińskich kobietach.  

not. ruk
[fot. PAP/Stach Leszczyński]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook