Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Skandal! Tyszka przedstawicielem wyborców

12.08.2016

„No skandal, proszę państwa! Wicemarszałek Tyszka uważa się za przedstawiciela wyborców! A przecież powinien być przedstawicielem partyjniackich interesików i posłów z okresu PRL” - pisze w felietonie dla „Super Expressu” - Łukasz Warzecha, komentując usunięcie z Zespołu ds. Pomocy Socjalnej - Stanisława Tyszki.

Publicysta w swoich tekście podkreśla, że jest niewiele spraw, które nie dzielą PO i PiS. Jedną z nich jest symboliczne koryto.

„Wydaje się, że PO-PiS nie ma dziś już żadnej racji bytu i nawet palców jednej ręki jest za wiele, aby policzyć sprawy, w których te dwie partie mogłyby się zgadzać. A jednak jest przynajmniej jedna taka rzecz: dostęp do konfitur władzy, do przywilejów nieosiągalnych dla zwykłych Polaków” - czytamy.

Warzecha w swoim tekście nawiązuje do sytuacji kiedy poseł Kukiz’15 został zaskarżony do marszałka Kuchcińskiego przez posłów z PO, PiS i PSL. Stanisław Tyszka będąc przewodniczącym Zespołu ds. Pomocy Socjalnej zakwestionował zasadność wydatków idących m.in. na zakup strojów sportowych dla posłów oraz wynajem dla nich boiska na mecze piłkarskie. Po tej decyzji Tyszki na biurko marszałka trafiło pismo podpisane przez Henrykę Krzywonos, Barbarę Bartuś i Marka Sawickiego. Przedstawiciele PO, PiS i PSL domagali się wymiany posła Kukiz’15 na kogoś innego. Warzecha w swoim tekście przytacza fragment tego pisma.

"Od początku przewodniczenia temu Zespołowi przez Wicemarszałka Stanisława Tyszkę jest jednak ciągły problem z wykonywaniem powierzonych zadań. Pan Marszałek Tyszka podkreśla, że jest przedstawicielem wyborców, a nie kogoś innego i ogólnie kwestionuje zasadność udzielania jakiejkolwiek pomocy socjalnej posłom. M.in. mimo czterokrotnych spotkań i opinii z Biura Analiz Sejmowych nie zgodził się rozpatrzyć wniosków posłów z okresu PRL. [.] Problem też istniał z przyznaniem pożyczek dla posłów na cele mieszkaniowe” - czytamy w piśmie skierowanym do Marka Kuchcińskiego.

Warzecha nie pozostawia suchej nitki na posłach skarżących na Stanisława Tyszkę.

„No skandal, proszę państwa! Wicemarszałek Tyszka uważa się za przedstawiciela wyborców! A przecież powinien być przedstawicielem partyjniackich interesików i posłów z okresu PRL, którzy - jak wiadomo - byli wybierani w wyborach w pełni demokratycznych. Nie chce finansować poselskich meczyków, rozdawać pomocy socjalnej i udzielać pożyczek na mieszkania na warunkach niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Zły, niedobry wicemarszałek, trzeba go zastąpić takim, który zrozumie, że jak się już dopchaliśmy do koryta, to mamy mieć do niego dostęp nieograniczony” - pisze publicysta, dodając:

„Nie udało się z podwyżkami dla władzy, ale przynajmniej udało się zrobić porządek z Tyszką. Zawsze coś”.

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook