Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Protest studentów wstrząsnął Polską

27.01.2017

"Na wypadek gdyby Państwo przegapili, spieszę donieść: dyktatura kaczystowska chwieje się w posadach. Jeszcze trochę - parę tygodni, może nawet parę dni - i zawali się całkowicie. Oto bowiem Polską wstrząsnął protest studentów!" - pisze na se.pl Łukasz Warzecha.

Dziennikarz przedstawia ciekawe dane dotyczące tego, jak wielką skalę miały protesty studentów.

"Protest objął jedenaście polskich miast, a w nich w sumie całe dwa tysiące osób! Czyli średnio po 181 osób na miasto. W Polsce jest około 1,405 miliona studentów. To znaczy, że w proteście wzięło udział 0,14 proc. polskich studentów. Przynajmniej teoretycznie, bo protest zmobilizował różne kręgi wiekowe" - zwraca uwagę i dodaje, że wśród protestujących można było dostrzec studentów zarówno uniwersytetów trzeciego wieku, ale też czwartego i piątego.  

"I bardzo słusznie, bo dyskryminacja ze względu na wiek, czyli tak zwany ejdżyzm, może być uprawiana przez reżim kaczystowski, ale przecież nie przez tych, którzy przeciw niemu protestują" - pisze Warzecha. 

Przekonuje, że taka ilość protestujących nie jest klęską.

"O nie, bynajmniej! Wiadomo przecież, że reżim używa służb - zinfiltrował już między innymi Mateusza Kijowskiego, który ma zainfekowany telefon, jest nieustannie śledzony, a w czasie snu zaimplementowano mu do mózgu specjalny moduł, odczytujący myśli i przesyłający te dane bezpośrednio na Nowogrodzką. Inna rzecz, że niezbyt często, bo na ogół nie ma czego przesyłać. Zatem reżim zbiera dane, nazwiska i powiązania, a potem przyjdzie aresztować o piątej nad ranem" - pisze. 

Zwraca uwagę, że to właśnie dlatego organizatorzy protestów wybrali tak sprytną taktykę, że "na ulicach pojawiły się tylko dwa tysiące osób, wliczając sekcję geriatryczną, ale dziesiątki - ba, setki tysięcy dołączyły do protestu mentalnie".

Dziennikarz zwraca również uwagę na apolityczność protestu. Przypomina, że w Warszawie manifestacja była pilnowana przez posłów PO - Kingę Gajewską, Arkadiusza Myrchę i Michała Szczerbę. Bezpieczeństwo protestujących zapewniał pułkownik Mazguła. To wszystko sprawia, że - zdaniem Warzechy - trudno mieć wątpliwość, ze protest był sukcesem, ale tym ukrytym. 

"Tępi zwolennicy reżimu nie rozumieją, jak przemyślnie go zorganizowano i dlatego głupio się śmieją. Niech się śmieją, na zdrowie. Jeszcze im miny zrzedną, skoro za całą sprawą stoją tak tęgie mózgi, jak Szczerba, Mazguła czy Gajewska. I to, proszę Państwa, nie jest ich ostatnie słowo!" - podkreśla Warzecha.


wkt/se.pl

[fot. youtube,com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook