Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Protest studentów wstrząsnął Polską

27.01.2017

"Na wypadek gdyby Państwo przegapili, spieszę donieść: dyktatura kaczystowska chwieje się w posadach. Jeszcze trochę - parę tygodni, może nawet parę dni - i zawali się całkowicie. Oto bowiem Polską wstrząsnął protest studentów!" - pisze na se.pl Łukasz Warzecha.

Dziennikarz przedstawia ciekawe dane dotyczące tego, jak wielką skalę miały protesty studentów.

"Protest objął jedenaście polskich miast, a w nich w sumie całe dwa tysiące osób! Czyli średnio po 181 osób na miasto. W Polsce jest około 1,405 miliona studentów. To znaczy, że w proteście wzięło udział 0,14 proc. polskich studentów. Przynajmniej teoretycznie, bo protest zmobilizował różne kręgi wiekowe" - zwraca uwagę i dodaje, że wśród protestujących można było dostrzec studentów zarówno uniwersytetów trzeciego wieku, ale też czwartego i piątego.  

"I bardzo słusznie, bo dyskryminacja ze względu na wiek, czyli tak zwany ejdżyzm, może być uprawiana przez reżim kaczystowski, ale przecież nie przez tych, którzy przeciw niemu protestują" - pisze Warzecha. 

Przekonuje, że taka ilość protestujących nie jest klęską.

"O nie, bynajmniej! Wiadomo przecież, że reżim używa służb - zinfiltrował już między innymi Mateusza Kijowskiego, który ma zainfekowany telefon, jest nieustannie śledzony, a w czasie snu zaimplementowano mu do mózgu specjalny moduł, odczytujący myśli i przesyłający te dane bezpośrednio na Nowogrodzką. Inna rzecz, że niezbyt często, bo na ogół nie ma czego przesyłać. Zatem reżim zbiera dane, nazwiska i powiązania, a potem przyjdzie aresztować o piątej nad ranem" - pisze. 

Zwraca uwagę, że to właśnie dlatego organizatorzy protestów wybrali tak sprytną taktykę, że "na ulicach pojawiły się tylko dwa tysiące osób, wliczając sekcję geriatryczną, ale dziesiątki - ba, setki tysięcy dołączyły do protestu mentalnie".

Dziennikarz zwraca również uwagę na apolityczność protestu. Przypomina, że w Warszawie manifestacja była pilnowana przez posłów PO - Kingę Gajewską, Arkadiusza Myrchę i Michała Szczerbę. Bezpieczeństwo protestujących zapewniał pułkownik Mazguła. To wszystko sprawia, że - zdaniem Warzechy - trudno mieć wątpliwość, ze protest był sukcesem, ale tym ukrytym. 

"Tępi zwolennicy reżimu nie rozumieją, jak przemyślnie go zorganizowano i dlatego głupio się śmieją. Niech się śmieją, na zdrowie. Jeszcze im miny zrzedną, skoro za całą sprawą stoją tak tęgie mózgi, jak Szczerba, Mazguła czy Gajewska. I to, proszę Państwa, nie jest ich ostatnie słowo!" - podkreśla Warzecha.


wkt/se.pl

[fot. youtube,com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook