Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: PO pogrążyła się w jakimś chaosie

26.05.2015

„Wygląda tak, jakby członkowie partii zupełnie odkleili się od rzeczywistości”.

„Gest Andrzeja Dudy pokazał, że jest wierny swoim zapowiedziom” – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha z tygodnika „wSieci”. Komentował w ten sposób fakt, że prezydent-elekt rozdawał kawę w metrze już po wyborach.

Zdaniem publicysty w kampanii kandydata PO zabrakło Donalda Tuska. Warzecha wskazał, że był on cyniczny, ale bardzo inteligentny. Lepiej wyczuwał również oczekiwania wyborców i umiał stwarzać pozory. Łukasz Warzecha wskazał, że po przegranej Platforma Obywatelska podejmuje irracjonalne decyzje.

„Wygląda tak, jakby członkowie partii zupełnie odkleili się od rzeczywistości i jej członkowie zupełnie nie zrozumieli, co mówią do nich wyborcy. Pogrążyli się w jakimś chaosie i nie mają jednej linii” – mówił publicysta.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że w jego ocenie PiS wyciągnęło wnioski z porażek, co przyczyniło się do zwycięstwa Andrzeja Dudy.

„PiS nauczył się po iluś latach w opozycji i kampania Andrzeja Dudy była oparta na zupełnie innej strategii. Andrzej Duda cierpliwe słuchał wszystkich ludzi, co zresztą podkreślał w swoich wystąpieniach, i nikogo nie obrażał. Platforma robiła coś zupełnie innego” – tłumaczył Łukasz Warzecha.

Odnosząc się do wyników kandydata PO Warzecha przypomniał, że „Bronisław Komorowski miał wygrać w pierwszej turze, ewentualnie zmiażdżyć swoją przewagą Andrzeja Dudę”. „Stało się zupełnie inaczej. Taka zmiana w stosunku do sondaży może elektorat bardzo zniechęcić lub zmobilizować. W takim przypadku wyborcy Bronisława Komorowskiego mogą postawić na nim krzyżyk, bo jak można było roztrwonić taką przewagę” – tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

Cała rozmowa na stronach Polskiego Radia.

ez
[Fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook