Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: PO pogrążyła się w jakimś chaosie

26.05.2015

„Wygląda tak, jakby członkowie partii zupełnie odkleili się od rzeczywistości”.

„Gest Andrzeja Dudy pokazał, że jest wierny swoim zapowiedziom” – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha z tygodnika „wSieci”. Komentował w ten sposób fakt, że prezydent-elekt rozdawał kawę w metrze już po wyborach.

Zdaniem publicysty w kampanii kandydata PO zabrakło Donalda Tuska. Warzecha wskazał, że był on cyniczny, ale bardzo inteligentny. Lepiej wyczuwał również oczekiwania wyborców i umiał stwarzać pozory. Łukasz Warzecha wskazał, że po przegranej Platforma Obywatelska podejmuje irracjonalne decyzje.

„Wygląda tak, jakby członkowie partii zupełnie odkleili się od rzeczywistości i jej członkowie zupełnie nie zrozumieli, co mówią do nich wyborcy. Pogrążyli się w jakimś chaosie i nie mają jednej linii” – mówił publicysta.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że w jego ocenie PiS wyciągnęło wnioski z porażek, co przyczyniło się do zwycięstwa Andrzeja Dudy.

„PiS nauczył się po iluś latach w opozycji i kampania Andrzeja Dudy była oparta na zupełnie innej strategii. Andrzej Duda cierpliwe słuchał wszystkich ludzi, co zresztą podkreślał w swoich wystąpieniach, i nikogo nie obrażał. Platforma robiła coś zupełnie innego” – tłumaczył Łukasz Warzecha.

Odnosząc się do wyników kandydata PO Warzecha przypomniał, że „Bronisław Komorowski miał wygrać w pierwszej turze, ewentualnie zmiażdżyć swoją przewagą Andrzeja Dudę”. „Stało się zupełnie inaczej. Taka zmiana w stosunku do sondaży może elektorat bardzo zniechęcić lub zmobilizować. W takim przypadku wyborcy Bronisława Komorowskiego mogą postawić na nim krzyżyk, bo jak można było roztrwonić taką przewagę” – tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

Cała rozmowa na stronach Polskiego Radia.

ez
[Fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook