Jedynie prawda jest ciekawa


Pitera jak Kręcina?

01.12.2011

Julia Pitera po ponad czterech latach pracy w rządzie złożyła rezygnację ze stanowiska pełnomocnika ds. walki z korupcją. W rozmowie z portalem Stefczyk.info dokonań minister Pitery szuka Łukasz Warzecha:

Jestem równie wstrząśnięty rezygnacją minister Julii Pitery, jak odwołaniem Zdzisława Kręciny ze stanowiska sekretarza PZPN. Te postacie są w pewnym sensie porównywalne. Dokonania w swoich dziedzinach mają równie wielkie. Są również tak samo symboliczni dla środowiska, w jakim działali. Kręcina symbolizuje bardzo dobrze to, co dzieje się w PZPN, a Julia Pitera – działalność rządu PO-PSL.

Minister Pitera, jak sądzę, zostanie zapamiętana w historii III RP, jako ta, która wykryła wstrząsającą aferę z dorszem. To już do niej przylgnęło. Sądzę, że nic więcej nie pozostanie po niej. A szkoda. Przecież jest ona również autorką raportu o rzekomych nadużyciach w CBA za czasów Mariusza Kamińskiego. On się okazał tak tajny i tak straszny, że nie można go było przez całe miesiące wydobyć. Rodzi się również pytanie, co z głównym dokonaniem Pitery, czyli stworzeniem planu walki z korupcją. Ciekawe, gdzie on jest…

Komentowanie w sposób poważny takiej osoby, jak minister Pitera, jest niepoważne. Podobnie jak słów premiera Donalda Tuska, który motywował decyzję o likwidacji jej stanowiska. Szef rządu przyznał, że Pitera nie jest już potrzebna, ponieważ korupcją zajmie się obecnie CBA. Trzeba by zatem zapytać premiera, po co był jej urząd. Minister mogła być potrzebna, gdy szefem Biura był Mariusz Kamiński. Jednak, po co ona pozostała na stanowisku, gdy szefem służby został Paweł Wojtunik. Co się zmieniło w kompetencjach CBA, czy jakie ma dokonania Pitera, że już nie jest potrzebna?

Trudno poważnie komentować tą sprawę. Mówiąc kolokwialnie, to jedna wielka ściema.

not saż
[fot. Premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook