Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pitera jak Kręcina?

01.12.2011

Julia Pitera po ponad czterech latach pracy w rządzie złożyła rezygnację ze stanowiska pełnomocnika ds. walki z korupcją. W rozmowie z portalem Stefczyk.info dokonań minister Pitery szuka Łukasz Warzecha:

Jestem równie wstrząśnięty rezygnacją minister Julii Pitery, jak odwołaniem Zdzisława Kręciny ze stanowiska sekretarza PZPN. Te postacie są w pewnym sensie porównywalne. Dokonania w swoich dziedzinach mają równie wielkie. Są również tak samo symboliczni dla środowiska, w jakim działali. Kręcina symbolizuje bardzo dobrze to, co dzieje się w PZPN, a Julia Pitera – działalność rządu PO-PSL.

Minister Pitera, jak sądzę, zostanie zapamiętana w historii III RP, jako ta, która wykryła wstrząsającą aferę z dorszem. To już do niej przylgnęło. Sądzę, że nic więcej nie pozostanie po niej. A szkoda. Przecież jest ona również autorką raportu o rzekomych nadużyciach w CBA za czasów Mariusza Kamińskiego. On się okazał tak tajny i tak straszny, że nie można go było przez całe miesiące wydobyć. Rodzi się również pytanie, co z głównym dokonaniem Pitery, czyli stworzeniem planu walki z korupcją. Ciekawe, gdzie on jest…

Komentowanie w sposób poważny takiej osoby, jak minister Pitera, jest niepoważne. Podobnie jak słów premiera Donalda Tuska, który motywował decyzję o likwidacji jej stanowiska. Szef rządu przyznał, że Pitera nie jest już potrzebna, ponieważ korupcją zajmie się obecnie CBA. Trzeba by zatem zapytać premiera, po co był jej urząd. Minister mogła być potrzebna, gdy szefem Biura był Mariusz Kamiński. Jednak, po co ona pozostała na stanowisku, gdy szefem służby został Paweł Wojtunik. Co się zmieniło w kompetencjach CBA, czy jakie ma dokonania Pitera, że już nie jest potrzebna?

Trudno poważnie komentować tą sprawę. Mówiąc kolokwialnie, to jedna wielka ściema.

not saż
[fot. Premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook