Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Pani Wyszyńska z głodu nie umrze

24.02.2017

Łukasz Warzecha w programie "Chłodnym Okiem" na antenie telewizji Republika skomentował zerwanie przez TVP współpracy z Julią Wyszyńską, która zagrała bulwersujące sceny w "Klątwie".

-Sprawa wydaje mi się oczywista, czysta i pani Wyszyńska po prostu ponosi konsekwencje własnego wyboru- stwierdził dziennikarz. - Deklaracje, które padają z jej ust, nie tylko w czasie samego performancu, bo sztuką tego się nazwać nie da, ale również w wywiadach, których udzielała, nie pozostawiają wątpliwości, jakie poglądy ona prezentuje. I jeśli takie poglądy prezentuje, to niech ponosi tego konsekwencje -dodał Warzecha. Jego zdaniem aktorka z głodu nie umrze, bo "może pójść sobie popracować w prywatnych telewizjach, gdzie na pewno chętnie ją przyjmą".

Warzecha odniósł się także do ustawy resortu zdrowia o tzw. sieci szpitali. -Ona przeszła przy sprzeciwie wicepremiera Gowina, który proponował, żeby najpierw wprowadzić ten system pilotażowo w jednym województwie po to, żeby zobaczyć, czy on będzie działał. Pan minister Radziwiłł przeforsował tę ustawę. Chodzi o to, że ma powstać sieć szpitali, które dostawać będą ryczałtowo pewną sumę niezależnie od tego, ilu pacjentów do nich przyjdzie i minister Radziwiłł nie ukrywa, że chodzi o to, by pognębić prywatne szpitale, a żeby w tej sieci były głównie szpitale państwowe -ocenił dziennikarz.

Komentując słowa ministra zdrowia, że dzięki tej ustawie skończy się odsyłanie pacjentów, "bo złe, prywatne szpitale, skupiały się tylko na najbardziej zyskownych usługach, a jak ktoś przychodził z prostą sprawą to go odsyłały", Warzecha stwierdził, że ma w związku pytanie do ministra Radziwiłła. -Jak pan spowoduje, żeby szpital państwowy, który dostaje ryczałtem tę kasę, nie odsyłał pacjentów z najbardziej kosztownymi schorzeniami? Jeśli szpital dostanie ryczałt i pacjent będzie kosztował go przykładowo 50 tys., pomniejsza mu te pieniądze - stwierdził dziennikarz. 

fot.[Fratria]

pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook