Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha o problemach Niesiołowskiego

13.05.2012

Jak pana zdaniem należy ocenić zachowanie Stefana Niesiołowskiego? Czy to jest jakiś problem zdrowotny, czy po prostu nerwy puszczają?

Łukasz Warzecha, publicysta "Faktu": Oczywiście nie wiem dokładnie, co to jest, natomiast biorąc pod uwagę pewne plotki, które krążą w Platformie Obywatelskiej można by dojść do wniosku, że Stefan Niesiołowski rzeczywiście ma jakieś problemy natury medycznej i że celowo jest to wykorzystywane przez jego kolegów. Podkreślam, że nie jest to moja wiedza, to tylko opinia, która pojawia się tu i tam. Jeżeli by tak rzeczywiście było, to należałoby przede wszystkim potępiać cynizm ludzi z Platformy, którzy doskonale wiedzą, że mają w swoich szeregach człowieka z problemem, i zamiast mu pomóc, to go wykorzystują w pewnych sytuacjach.

W Platformie, w rozmowach szeptanych, mówi się o tym dość powszechnie?

W rozmowach szeptanych, nie do końca więc otwarcie, ale takie plotki chodzą. Ale wyraźnie zaznaczam, że to nie jest żadna wiedza faktyczna. Wszystko to jest na zasadzie prawdopodobieństwa. Natomiast to co wiemy i co widzimy, i czego możemy być pewni, to fakt, że jest to poseł, który wykazuje się, nie po raz pierwszy zresztą, wyjątkowym grubiaństwem, choć po raz pierwszy chyba w takiej konfrontacji fizycznej, bezpośredniej.

Stefan Niesiołowski pozwał moją gazetę za tekst, w którym napisałem, że stoczył się do poziomu "żula spod budy z piwskiem". Czy napisałem prawdę, czy nie, to proszę ocenić samemu po tym zachowaniu. To nie jest zachowanie posła, to nie jest nawet zachowanie normalnego, kulturalnego człowieka. To jest zachowanie czegoś, co się nazywało kiedyś "elementem".

Jest w tym zachowaniu Niesiołowskiego coś powtarzalnego - on za każdym razem rzuca serią nazwisk: Ziemkiewicz, Wildstein, Warzecha, Karnowscy, Stankiewicz, Pospieszalski...

Muszę powiedzieć, że jestem niezwykle zawiedziony, że w tym zestawie ja się akurat nie znalazłem, choć w poprzednich bywało. Mam nadzieję, że tym razem mnie zabrakło tylko przez przeoczenie i że następnym razem w tej wyliczance się znajdę. Myślę, że tak to trzeba traktować: z jednej strony jest to standard niedopuszczalny, ale z drugiej strony proszę popatrzeć na fakt, że ze Stefana Niesiołowskiego śmieje się cały internet. To jest również powód do śmiechu. Takie zachowania należy potępiać, ale należy też je wyśmiewać, żeby pokazać, że to jest żałosne i śmieszne.

Jest też kwestia solidarności z Ewą Stankiewicz, bo to nigdy nie jest miłe, gdy coś takiego nas bezpośrednio spotyka. Każdy kto przeżył taką sytuację wie, że być celem wyzwisk to jednak nic miłego.

Oczywiście, że nie. Ja zresztą podpisałem się pod protestem w tej sprawie przy całej mojej głębokiej rezerwie do Ewy Stankiewicz. Też przy szacunku, ale i przy dużej rezerwie. Ale to nie było dla mnie istotne. Ktokolwiek by tam był na jej miejscu, nawet gdyby to był dziennikarz z mediów prorządowych i zostałby tak potraktowany, to też bym się pod tym podpisał. To jest niedopuszczalne.

W sumie Platforma, można powiedzieć, doigrała się. Cynicznie wykorzystywała tę postać "zasłużonego kombatanta z kłopotami, jak powiedział Rafał Ziemkiewicz, aż doszło do rękoczynów. Liderzy PO powinno zastanowić się, co będzie dalej. To narasta.

To prawda, choć obawiam się, że Platforma własny standard ustawia bardzo nisko. Jadąc tutaj [na Kongres Polska Wielki Projekt] przed wyjście z domu zauważyłem, że Lidia Krajewska, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy z Platformy wkleja na Twittera wypowiedzi Macieja Maleńczuka obrażające prezydenta zarzutami, jakoby był pijany podczas wielu wystąpień. Ja rozumiem, że może coś takiego powiedzieć artysta, który sam wielokrotnie się przyznawał do swoich problemów m. in. alkoholowych, on nie jest w żaden sposób wiarygodnym źródłem, ale Lidia Krajewska nie po raz pierwszy operuje takimi chamskimi cytatami, chamskimi wyzwiskami.

Można domniemywać, że taki jest kod wewnętrzny Platformy, jej język.

Tak to wygląda. Ja bym użył zupełnie świadomie sformułowania o grupie żulerii platformerskiej, która się specjalizuje w tego typu tonie, w tego typu języku, w prowokowaniu przeciwnika. I nie ma co ukrywać: Donald Tusk jest szefem tej partii, on to widzi, i on z tym nic nie robi. Czyli akceptuje taki ton, choć sprytnie sam go nie używa, ale i jemu się zdarzy, vide "szumowiny" o liderze "Solidarności".

Jak

[Fot. Rafał Guz, PAP]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook