Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha o opozycji i KOD

08.05.2016

- To, że opozycja nie ma pomysłu na to "co dalej" słychać było we wszystkich wystąpieniach z soboty - ocenia Łukasz Warzecha.

Łukasz Warzecha ocenił sobotni marsz KOD i opozycji. Publicysta wskazał, że opozycja działa w nierealnym, wymyślonym przez siebie świecie i nie ma pomysłów na działalność. Zdaniem Warzechy brak pomysłów wynika z intelektualnej jałowości opozycji.

- To, że opozycja nie ma pomysłu na to "co dalej" słychać było we wszystkich wystąpieniach z soboty. Myszka agresorka w której wystąpieniu nie było ani miligrama treści, czy samo hasło, pod którym poszedł ten marsz "Jesteśmy i będziemy w Europie", to tak jakbyśmy my chcieli protestować przeciwko transmitowaniu TV Republika na całe Stany Zjednoczone. Protest przeciwko czemuś, co nie istnieje – mówił w Telewizji Republika Łukasz Warzecha z tygodnika "W Sieci".

– Mam takie wrażenie, słuchając ludzi, którzy przemawiali na wczorajszym marszu, że jeżeli opozycja na prawdę chce coś znaczyć, musi naleźć jakiś punkt zaczepienia. Jak na razie jedynym punktem zaczepienia jest Trybunał Konstytucyjny, ludzie nie będą na to reagować – ocenił publicysta. Stwierdził, że opozycja może szukać wspólnego punktu, ale nie jest w stanie

Warzecha uznał, że inny punkt zaczepienia by się znalazł, ale opozycja nie potrafi tego wykorzystać. – Wydaje mi się, że opozycja jest tak kompletnie wyjałowiona intelektualnie, że nie jest w stanie zrobić z tego użytku – stwierdził.

Na sobotniej manifestacji KOD i opozycji, która przebiegała pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie”, przemawiali politycy i działacze KOD. – Rachunek za nieszanowanie zasad UE, historia może nam wystawić bardzo wysoki. Zapłacą go zapewne nasze dzieci, możliwe, że w rublach – mówiła posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Lider PO Grzegorz Schetyna wzniósł się na jeszcze wyższe tony absurdu. – Nie dopuścimy do koszmaru władzy autorytarnej, do łamania konstytucji, demokracji – mówił podczas otwarcia marszu szef PO Grzegorz Schetyna.

Przypomniał o sobie również były prezydent. – Jest taki moment, kiedy trzeba pamiętać, że pomimo wszystkich różnic trzeba być razem i to nie dlatego, że razem jest nam dobrze - choć to widać po was, że wy się razem dobrze czujecie - ale również dlatego, że wszyscy doskonale wiemy, że nie przyszliśmy tu dlatego, że jest nam razem dobrze, ale dlatego, że w Polsce jest źle – przekonywał były prezydent Bronisław Komorowski.

Wystąpienia celnie podsumował Łukasz Warzecha z tygodnika "W Sieci". "To, że opozycja nie ma pomysłu na to "co dalej" słychać było we wszystkich wystąpieniach z soboty. Myszka agresorka w której wystąpieniu nie było ani miligrama treści, czy samo hasło, pod którym poszedł ten marsz "Jesteśmy i będziemy w Europie", to tak jakbyśmy my chcieli protestować przeciwko transmitowaniu TV Republika na całe Stany Zjednoczone. Protest przeciwko czemuś, co nie istnieje" – mówił publicysta w Telewizji Republika.

[fot. Blogpress] 

TV Republika/tp

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook