Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha o opozycji i KOD

08.05.2016

- To, że opozycja nie ma pomysłu na to "co dalej" słychać było we wszystkich wystąpieniach z soboty - ocenia Łukasz Warzecha.

Łukasz Warzecha ocenił sobotni marsz KOD i opozycji. Publicysta wskazał, że opozycja działa w nierealnym, wymyślonym przez siebie świecie i nie ma pomysłów na działalność. Zdaniem Warzechy brak pomysłów wynika z intelektualnej jałowości opozycji.

- To, że opozycja nie ma pomysłu na to "co dalej" słychać było we wszystkich wystąpieniach z soboty. Myszka agresorka w której wystąpieniu nie było ani miligrama treści, czy samo hasło, pod którym poszedł ten marsz "Jesteśmy i będziemy w Europie", to tak jakbyśmy my chcieli protestować przeciwko transmitowaniu TV Republika na całe Stany Zjednoczone. Protest przeciwko czemuś, co nie istnieje – mówił w Telewizji Republika Łukasz Warzecha z tygodnika "W Sieci".

– Mam takie wrażenie, słuchając ludzi, którzy przemawiali na wczorajszym marszu, że jeżeli opozycja na prawdę chce coś znaczyć, musi naleźć jakiś punkt zaczepienia. Jak na razie jedynym punktem zaczepienia jest Trybunał Konstytucyjny, ludzie nie będą na to reagować – ocenił publicysta. Stwierdził, że opozycja może szukać wspólnego punktu, ale nie jest w stanie

Warzecha uznał, że inny punkt zaczepienia by się znalazł, ale opozycja nie potrafi tego wykorzystać. – Wydaje mi się, że opozycja jest tak kompletnie wyjałowiona intelektualnie, że nie jest w stanie zrobić z tego użytku – stwierdził.

Na sobotniej manifestacji KOD i opozycji, która przebiegała pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie”, przemawiali politycy i działacze KOD. – Rachunek za nieszanowanie zasad UE, historia może nam wystawić bardzo wysoki. Zapłacą go zapewne nasze dzieci, możliwe, że w rublach – mówiła posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Lider PO Grzegorz Schetyna wzniósł się na jeszcze wyższe tony absurdu. – Nie dopuścimy do koszmaru władzy autorytarnej, do łamania konstytucji, demokracji – mówił podczas otwarcia marszu szef PO Grzegorz Schetyna.

Przypomniał o sobie również były prezydent. – Jest taki moment, kiedy trzeba pamiętać, że pomimo wszystkich różnic trzeba być razem i to nie dlatego, że razem jest nam dobrze - choć to widać po was, że wy się razem dobrze czujecie - ale również dlatego, że wszyscy doskonale wiemy, że nie przyszliśmy tu dlatego, że jest nam razem dobrze, ale dlatego, że w Polsce jest źle – przekonywał były prezydent Bronisław Komorowski.

Wystąpienia celnie podsumował Łukasz Warzecha z tygodnika "W Sieci". "To, że opozycja nie ma pomysłu na to "co dalej" słychać było we wszystkich wystąpieniach z soboty. Myszka agresorka w której wystąpieniu nie było ani miligrama treści, czy samo hasło, pod którym poszedł ten marsz "Jesteśmy i będziemy w Europie", to tak jakbyśmy my chcieli protestować przeciwko transmitowaniu TV Republika na całe Stany Zjednoczone. Protest przeciwko czemuś, co nie istnieje" – mówił publicysta w Telewizji Republika.

[fot. Blogpress] 

TV Republika/tp

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook