Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Nowoczesna i PO jak "Głupi i głupszy". WIDEO

27.10.2016

"Poza ugrupowaniem Kukiz’15 pozostałe ugrupowania opozycyjne - Nowoczesna i Platforma Obywatelska - utrzymują swoją krytykę wobec PiS na absurdalnie niskim poziomie i nie pełni ona żadnej roli kontrolnej" - mówił Łukasz Warzecha w wideo komentarzu.

Publicysta tygodnika "wSieci" i portalu "wPolityce.pl" wskazał na żenująco niski poziom jaki reprezentuje Nowoczesna i PO jeżeli chodzi o konstruktywną krytykę wobec partii rządzącej. 

"W dobrze działającej demokracji krytyka partii opozycyjnych powinna pełnić rolę kontrolną wobec partii rządzącej. Obecnie z niczym takim do czynienia nie mamy i właściwie wygląda to jak wyścig w filmie „Głupi i głupszy” o to kto będzie głupszy" - tłumaczył.

W opinii Warzechy na polskiej scenie politycznej brak jest "konstruktywnej liberalnej krytyki".

"To czego brakuje to głos rozsądnego liberalizmu, liberalnej krytyki obecnej władzy, ponieważ poszła ona w kierunku bardzo silnego etatyzmu i wejścia państwa w różne dziedziny życia gdzie niekoniecznie tego państwa potrzebujemy" - powiedział. Jako przykład podał kwestie aptek.

"Najnowszą emanacją tego trendu jest pomysły o zakazie prowadzenia aptek jako spółek kapitałowych. To nie jest dobra tendencja, to jest uczenie obywateli tego, że państwo myśli i decyzje za nich, że obywatele to głupiutkie dzieci, które trzeba prowadzić za rękę. Tak nie jest. Niestety, głos rozsądnej liberalnej krytyki nie wybrzmiewa" - podkreślił.

kk/YouTube/wPolityce.pl

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook