Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Fakty się nie zgadzają? Tym gorzej dla nich

19.08.2016

"Co bowiem począć, jeśli całą naszą działalność – ba, nasz materialny byt oparliśmy na założeniu, że jakieś zjawisko jest częste, codzienne niemal, a tu się nagle okazuje, że jest ekstremalnie rzadkie?" - pisze Łukasz Warzecha odnosząc się do absurdalnego raportu Fundacji "Ster" według, której Polki są masowo molestowane przez Polaków.

Publicysta tygodnika "wSieci" podkreśla w felietonie dla "Super Expressu", że fundacje takie jak "Ster" opierając się o liczne granty nie mogą pozwolić sobie na to, aby zjawisko, na którego zwalczaniu się skupiają w rzeczywistości nie istniało.

"Trzeba za wszelką cenę udowodnić, że rzeczywistość ma się inaczej niż się ma. W tym celu należy przeprowadzić „badanie naukowe”, w taki sposób poszerzając definicję zjawiska, na którym nam zależy, żeby się jednak okazało, że ono występuje" - czytamy.

I rzeczywiście "badania naukowe" zostały przeprowadzone.

"Panie z fundacji bardzo się zmartwiły, gdy badanie prowadzone w całej UE wykazało, że w Polsce problemu z napastowaniem kobiet niemal nie ma, a już na pewno wypadamy znacznie lepiej niż choćby bardzo postępowa Skandynawia. Fakty się nie zgadzają? Tym gorzej dla nich. „Badaczki” poszerzyły definicję napastowania tak, żeby obejmowała między innymi opowiadanie nieprzyzwoitych dowcipów. A która kobieta nigdy nie usłyszała świńskiego dowcipu? Może należałoby takich szukać wśród zakonnic klauzurowych, ale nawet tu nie jestem pewien" - zauważa Warzecha, dodając na koniec:

"Na przyszłość Fundacji „Ster” proponowałbym dalsze poszerzanie definicji napastowania – na przykład o uporczywe wpatrywanie się czy przepuszczanie w drzwiach. Wówczas rezultaty będą jeszcze lepsze i uda się uratować granty, konferencje i inne profity. Powodzenia!".

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook