Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Fakty się nie zgadzają? Tym gorzej dla nich

19.08.2016

"Co bowiem począć, jeśli całą naszą działalność – ba, nasz materialny byt oparliśmy na założeniu, że jakieś zjawisko jest częste, codzienne niemal, a tu się nagle okazuje, że jest ekstremalnie rzadkie?" - pisze Łukasz Warzecha odnosząc się do absurdalnego raportu Fundacji "Ster" według, której Polki są masowo molestowane przez Polaków.

Publicysta tygodnika "wSieci" podkreśla w felietonie dla "Super Expressu", że fundacje takie jak "Ster" opierając się o liczne granty nie mogą pozwolić sobie na to, aby zjawisko, na którego zwalczaniu się skupiają w rzeczywistości nie istniało.

"Trzeba za wszelką cenę udowodnić, że rzeczywistość ma się inaczej niż się ma. W tym celu należy przeprowadzić „badanie naukowe”, w taki sposób poszerzając definicję zjawiska, na którym nam zależy, żeby się jednak okazało, że ono występuje" - czytamy.

I rzeczywiście "badania naukowe" zostały przeprowadzone.

"Panie z fundacji bardzo się zmartwiły, gdy badanie prowadzone w całej UE wykazało, że w Polsce problemu z napastowaniem kobiet niemal nie ma, a już na pewno wypadamy znacznie lepiej niż choćby bardzo postępowa Skandynawia. Fakty się nie zgadzają? Tym gorzej dla nich. „Badaczki” poszerzyły definicję napastowania tak, żeby obejmowała między innymi opowiadanie nieprzyzwoitych dowcipów. A która kobieta nigdy nie usłyszała świńskiego dowcipu? Może należałoby takich szukać wśród zakonnic klauzurowych, ale nawet tu nie jestem pewien" - zauważa Warzecha, dodając na koniec:

"Na przyszłość Fundacji „Ster” proponowałbym dalsze poszerzanie definicji napastowania – na przykład o uporczywe wpatrywanie się czy przepuszczanie w drzwiach. Wówczas rezultaty będą jeszcze lepsze i uda się uratować granty, konferencje i inne profity. Powodzenia!".

kk/Super Express

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook