Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha: Euro na ludzkim dramacie

05.06.2012

Podczas gdy zadowoleni z siebie przedstawiciele władzy pozują do zdjęć w piłkarskich koszulkach i przechwalają się swoimi osiągnięciami, w tle trwa dramat zwykłych ludzi – pisze publicysta „Faktu” Łukasz Warzecha. Opisuje coraz poważniejsze problemy podwykonawców, którzy prowadzili budowy związane z Euro 2012.

Warzecha wskazuje, że w tle radosnej atmosfery trwa dramat „ludzi bez przepustek UEFA, ale także bez pieniędzy za wykonaną pracę”. - Po skandalu z podwykonawcami na A2 (nadal pieniędzy nie dostali) wybucha kolejny, z podwykonawcami Stadionu Narodowego. W grę wchodzi - w zależności od tego, kto wylicza - od kilkunastu do nawet 100 milionów złotych nie uregulowanych należności – czytamy w tekście Warzechy.

Dziennikarz przypomina, że budowlańcy są bardzo zdesperowani. Zapowiadają blokadę „Stadionu Narodowego, jeżeli nie dostaną obietnicy od koordynującego budowę Narodowego Centrum Sportu, że w ciągu tygodnia otrzymają zapłatę”. - Zapewne doskonale rozumieją, że to ich ostatnia szansa. Blokada Narodowego ma sens tylko w czasie Euro. Później rząd będzie mógł ją zlekceważyć – zaznacza publicysta.

Łukasz Warzecha wskazuje, że Euro zostało przygotowane kosztem firm, które realizowały kontrakty na budowę inwestycji związanych z ME 2012. - Możliwości są dwie. Albo ich groźby i ewentualna blokada okażą się skuteczne i będą zbyt poważnym wizerunkowym kłopotem dla ekipy Tuska, odniosą więc skutek. Albo rząd postawi na rozwiązanie siłowe, licząc na to, że grupka walczących o swoje nie znajdzie wsparcia wśród podochoconych piłkarskimi emocjami Polaków – tłumaczy Warzecha.

Swój artykuł dziennikarz kończy apelem o to, by pamiętać, że „pod wesołymi przyśpiewkami „Koko, koko” kryje się nieodpowiedzialność władzy i ludzki dramat”.

KL
[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook