Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha dosadnie o IPN: „Góra urodziła mysz”

19.02.2017

„Opozycja powtarza, że PiS zawłaszcza państwo. Co zresztą jest trochę prawdą, ale też w wielu przypadkach - bynajmniej nie we wszystkich - jest zasadne. Skoro PiS wygrał wybory, to obsadza stanowiska swoimi ludźmi” - pisze na łamach „Super Expressu” publicysta Łukasz Warzecha.

Jednak jak zaznacza publicysta, niekiedy to przejmowanie państwa nabrało wyjątkowo brzydką postać. 

„Takim miejscem jest IPN. Poprzednia ekipa, kierowana przez Łukasza Kamińskiego, została przez polityków obozu rządzącego potraktowana wręcz po chamsku, tak jakby była złożona z najzacieklejszych wrogów nowej władzy” - ocenił Warzecha. I choć jego zdaniem poprzedniemu prezesowi Instytutu można zarzucić wiele, to „poziom argumentów” padający ze strony polityków obozu rządzącego „był żenujący”. 

Jak przypomina Warzecha, doprowadzono do wielu zmian w IPN. 

„Teraz miało już być wspaniale. Koniec z rzekomym kunktatorstwem Kamińskiego, IPN będzie na pierwszej linii każdej bitwy o tożsamość, bezkompromisowo i asertywnie, jak za śp. Janusza Kurtyki, który przez przeciwników poprzedniej ekipy w Instytucie był nieodmiennie przywoływany jako mityczny wzorzec (często w oderwaniu od faktów)” - pisze dziennikarz. 

„I co? I nic. IPN pod kierownictwem Jarosława Szarka zniknął niemal z przestrzeni publicznej” - ocenił Warzecha, dodając, że Instutut przegapił tak ważną akcje jak #Germandeathcamps. 

„Za to do dymisji próbował podać się wiceprezes instytutu prof. Krzysztof Szwagrzyk. Nieoficjalnie z powodu niedostatecznych funduszy na prowadzone przez siebie prace poszukiwania bohaterów antykomunistycznego podziemia” - pisze Warzecha. I dodaje, że choć dymisji nie przyjęto, to nie rozwiązuje to jednak problemu. 

„Instytut został przez obecną władzę "odzyskany", ale efekt, który miał być potężny, jest mizerny. Góra urodziła mysz” - puentuje Łukasz Warzecha.

 

ak/”Super Express” 

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook