Jedynie prawda jest ciekawa


Warzecha dosadnie o IPN: „Góra urodziła mysz”

19.02.2017

„Opozycja powtarza, że PiS zawłaszcza państwo. Co zresztą jest trochę prawdą, ale też w wielu przypadkach - bynajmniej nie we wszystkich - jest zasadne. Skoro PiS wygrał wybory, to obsadza stanowiska swoimi ludźmi” - pisze na łamach „Super Expressu” publicysta Łukasz Warzecha.

Jednak jak zaznacza publicysta, niekiedy to przejmowanie państwa nabrało wyjątkowo brzydką postać. 

„Takim miejscem jest IPN. Poprzednia ekipa, kierowana przez Łukasza Kamińskiego, została przez polityków obozu rządzącego potraktowana wręcz po chamsku, tak jakby była złożona z najzacieklejszych wrogów nowej władzy” - ocenił Warzecha. I choć jego zdaniem poprzedniemu prezesowi Instytutu można zarzucić wiele, to „poziom argumentów” padający ze strony polityków obozu rządzącego „był żenujący”. 

Jak przypomina Warzecha, doprowadzono do wielu zmian w IPN. 

„Teraz miało już być wspaniale. Koniec z rzekomym kunktatorstwem Kamińskiego, IPN będzie na pierwszej linii każdej bitwy o tożsamość, bezkompromisowo i asertywnie, jak za śp. Janusza Kurtyki, który przez przeciwników poprzedniej ekipy w Instytucie był nieodmiennie przywoływany jako mityczny wzorzec (często w oderwaniu od faktów)” - pisze dziennikarz. 

„I co? I nic. IPN pod kierownictwem Jarosława Szarka zniknął niemal z przestrzeni publicznej” - ocenił Warzecha, dodając, że Instutut przegapił tak ważną akcje jak #Germandeathcamps. 

„Za to do dymisji próbował podać się wiceprezes instytutu prof. Krzysztof Szwagrzyk. Nieoficjalnie z powodu niedostatecznych funduszy na prowadzone przez siebie prace poszukiwania bohaterów antykomunistycznego podziemia” - pisze Warzecha. I dodaje, że choć dymisji nie przyjęto, to nie rozwiązuje to jednak problemu. 

„Instytut został przez obecną władzę "odzyskany", ale efekt, który miał być potężny, jest mizerny. Góra urodziła mysz” - puentuje Łukasz Warzecha.

 

ak/”Super Express” 

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook