Jedynie prawda jest ciekawa


Warszawa nigdy nie zaakceptuje "tęczy"

16.04.2014

Z tym miejscem, z placem Zbawiciela, wojowali też komuniści. Przegrali.

Nieszczęśliwa "tęcza" na pl. Zbawiciela w Warszawie - kilkukrotnie już niszczona - ma stanąć ponownie 1 maja.

Nie, nie w dniu Święta Pracy, tak celebrowanego przez komunistów, ale w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Dlaczego właśnie wówczas? Widocznie ten ewidentny symbol tryumfu mniejszości seksualnych kojarzy się władzom stolicy z Unią.

A przecież, gdy wstępowaliśmy do Wspólnoty, zapewniano nas po tysiąckroć, że Unia nie ma z agresją ideologiczną nic wspólnego. Że Unia to wolna gospodarka, swobodny przepływ osób oraz wzajemna pomoc wolnych państw. A dziś mówią nam, że głosowaliśmy za "Tęczą", i że rocznicę wstąpienia do UE uświetni kolejne narzucenie tej instalacji Warszawie!

Oczywiście, odpowiedzą, że żadna z brukselskich struktur tego nie nakazywała, a nawet że nie zabierała w tej sprawie głosu. To prawda. Ale też nie jest prawdą, że Unii w tym wszystkim nie ma. Jest, za sprawą swojej soft power, miękkiej siły, która nieustannie wspomagana wielkimi pieniędzmi pracuje na rzecz zmian obyczajowych. Tam idą miliardy, tam idzie wsparcie.

Mówią nam, że "tęcza" z placu Zbawiciela to ogólny symbol wszelkiego dobra. Autorka instalacji deklarowała, że jej instalacja powstała "jako wspólnie wykonane dzieło, którego symbolika była pozytywnym wezwaniem do tolerancji, poszanowania godności ludzkiej i prawa do posiadania własnych przekonań i poglądów".

Jednak w miarę narastania konfliktu zaczęła ona wprost przyznawać, że jej dzieło ma kontekst ideologiczny:

"Pragnę przypomnieć, iż spalenie TĘCZY było przestępstwem niszczenia mienia publicznego, agresywnym aktem homofobii skierowanym przeciwko innym ludziom oraz przeciwko dziełu sztuki" - mówiła kilka miesięcy temu.

Warto też pamiętać, że w naszej kulturze prawdziwa tęcza ma 7 kolorów. Ta z placu Zbawiciela zaś - tylko 6. Dokładnie tyle, i dokładnie takie same, jak flaga mniejszości seksualnych.

Prorokuję, że Warszawa nigdy nie zaakceptuje "tęczy" na placu Zbawiciela. W końcu chodzi o wyjątkowe miejsce, nazwane imieniem Chrystusa. Także o miejsce - i kościół - z którym walczyli komuniści. Długo kombinowali, jak przesłonić świątynię kompleksem MDM, jak nie odbudowywać wież kościoła. W końcu się poddali. Homodyktatura też ulegnie. Zbawicielowi.

Jacek Karnowski

[Fot. Bartłomiej Zborowski / PAP]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook