Jedynie prawda jest ciekawa


Walka w PO może się dla niej źle skończyć

12.11.2015

Dr Hubert Horbaczewski ocenia wewnętrzną walkę w Platformie Obywatelskiej.

Ewentualna walka o przywództwo w PO może skończyć się marginalizacją tej partii na scenie politycznej - mówi PAP politolog dr Hubert Horbaczewski. Jego zdaniem z Platformy mogą odchodzić zarówno ci, którzy nie dostali się do parlamentu, jak i niektórzy posłowie PO gotowi przyjąć warunki PiS.

W czwartek po godz. 13 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu, podczas którego premier Ewa Kopacz złoży dymisję swojego rządu.

"Widać już dzisiaj wyraźnie, że w PO jest - i trudno się dziwić - pewien nastrój klęski. Bez wątpienia to pociąga za sobą zawsze chęć poszukiwania winnych. Wiele wskazuje na to, wielu polityków PO to podkreśla, że kampania wyborcza była autorskim dziełem Ewy Kopacz i pewnie będzie też wiele głosów takich, aby oddała przywództwo w partii" - mówi PAP politolog.

Jego zdaniem jednak "ewentualna walka o przywództwo może się dla tej partii skończyć tragicznie, może się skończyć tak naprawdę śmiercią tej partii lub jej całkowitą marginalizacją na scenie politycznej".

"Istnieje spore ryzyko, że po pierwsze będą uciekali ci, którym nie udał się wejść do parlamentu, że będą szukali nowych struktur, w których mogliby się odnaleźć. Istnieje też ryzyko, że ci, którzy  mimo wszystko dostali się do parlamentu, też będą poszukiwali, powiedzmy delikatnie, cieplejszego miejsca na scenie politycznej. Zwłaszcza, że otrzymali moim zdaniem dosyć jasną propozycję ze strony prezesa PiS słynnej szerokiej biało-czerwonej koalicji. Moim zdaniem było to jasne zaproszenie tych, którzy są gotowi przyjąć warunki PiS" - mówi Horbaczewski.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas wieczoru wyborczego: "Może powstać taki szerszy biało-czerwony obóz w Sejmie. Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany, chcą zmieniać Polskę. Powinno nas być jak najwięcej".

mly/PAP

fot. [PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook