Jedynie prawda jest ciekawa

Wałęsa znów bajdurzy: Duda ograniczony PiSem i Kaczyńskim

22.05.2015

„Ja musiałem być prezydentem, bo nikt nie chciał. A on nie musi, bo już funkcjonuje demokracja”.

Pełen zachwytów nad sobą i przekonany o rozumieniu świata lepiej niż inni, czyli taki jakim go znamy. Lech Wałęsa komentuje debatę prezydencką w TVN. W jego ocenie, co nie zaskakuje, faworytem w wyborach jest Bronisław Komorowski.

„W drugiej turze prezydenckich wyborów wygra jednak Bronisław Komorowski” - tłumaczył były prezydent w RMF FM. W jego ocenie to Komorowski ma większy rozsądek i to, że lepiej zna on możliwości państwa niż Andrzej Duda.

Wałęsa podkreślił, że podczas czwartkowej debaty prezydenckiej "więcej logiki" było w odpowiedziach Bronisława Komorowskiego niż Andrzeja Dudy.

Były prezydent mówił, że ma inny pomysł na prezydenturę. Jego zdaniem powinna trwać jedną, siedmioletnią kadencję. "A jeśli dwie kadencje, to (prezydent) nie staje do takiej walki, tylko jest oceniany; co jakiś czas odpowiada na zarzuty, które się pojawiają" - podkreślił Wałęsa. Jego zdaniem takiego stanowiska nie wolno "wystawiać na giełdę", bo to jest podważanie autorytetu prezydenta.

"Polska i światowa demokracja przeżywa kryzys i musimy to poprawić” - dodał. „Trzeba poprawić ordynację wyborczą, dopuścić mniejsze, zorganizowane grupy, by wchodziły do parlamentu. Żeby nie było rozdrobnienia parlamentu zmusić (je) regulaminem do większych grup" - tłumaczył.

Jego zdaniem w drugiej turze wygra jednak Komorowski, bo to rozsądek. Duda - według b. prezydenta - "jest ograniczony Kaczyńskim i PiS-em". "Ja musiałem być prezydentem, bo nikt nie chciał dokończyć tego dzieła. A on nie musi, bo już funkcjonuje demokracja. (...) Jak usiądzie na to miejsce, to dopiero zobaczy, jakie możliwości i +wietrzenie+ jest bardzo trudne" - ocenił.

Wałęsa pytany, czy będzie się denerwował w niedzielę, odpowiedział, że nie, bo zarówno jedna, jak i druga koncepcja mu pasuje. Zaznaczył, że nie boi się Dudy. "On będzie prowokował, niszczył, denerwował, ale i tak wyjdziemy na to, co ja proponuję, bo to jest jedyne rozwiązanie dla polskiej demokracji" – podkreślił.

Jak widać nawet Wałęsa jest przekonany, że wygrana Dudy jest więcej niż możliwa.

ez,PAP
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook